Польща починає навчання українських військових на танках Leopard 2

ВІЙНА
22 січня, 12:01
Польща починає навчання українських військових на танках Leopard 2

Польща може почати підготовку українських воїнів до експлуатації танків Leopard 2 протягом "кількох днів", - Пшидач

Польща має намір у перспективі "кількох днів" розпочати підготовку українських танкістів до експлуатації танків Leopard 2, фактично ще до прийняття усіх рішень про передачу танків цього типу Києву.

Як передає медіа агенція "Останній Бастіон", про це заявив голова Бюро міжнародної політики у канцелярії президента Польщі Марцін Пшидач.

Так, він прокоментував "нестандартні дії Польщі". За його словами, українських військових можуть почати готувати ще до початку ухвалення рішення про передачу танків Leopard 2.

"Це відбуватиметься найближчим часом. На польських танках, а також танках інших наших партнерів, навчатимуться українські офіцери та сержанти, адже немає часу чекати", - пояснив Пшидач.

Він зазначив, що навчання українських танкістів розпочнеться вже незабаром.

"Я припускаю, що це буде в перспективі днів, а не місяців",- сказав він та додав, що варто готуватися до чергового наступу московії, який уже близько.

Також Пшидач наголосив, що однією сміливістю українці не переможуть ворога, потрібна сучасна зброя, тому її варто надати Україні.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що:  "Україна та Європа виграють цю війну з Німеччиною чи без неї".

У разі блокування Німеччиною передачі Україні танків Leopard 2 буде створено "меншу коаліцію" країн, які готові передати Києву свої танки. Україна і Європа переможуть у цій війні навіть без участі Німеччини.

За словами Моравецького, позиція Німеччини за результатом Рамштайну-8 є "неприйнятною".

Він зазначив, що минув майже рік від початку війни, в результаті якої щодня гинуть мирні люди, знищуються українські міста, є численні свідчення воєнних злочинів московія в Україні.

"Що ще потрібно Німеччині, щоб відкрити очі і почати діяти відповідно до потенціалу німецької держави? Зрештою, вони не мусять активувати 100% своїх ресурсів, 30% було б достатньо, навіть 10% вже було б прогресом. Але перш за все Берлін не повинен послаблювати чи саботувати дії інших країн", - наголосив польський прем'єр.

Він висловив думку, що Німеччина потрапила у свою ж пастку, оскільки багато років здійснювала політику зближення з московією, сподіваючись "задобрити російського ведмедя щедрими контрактами".

"Ця політика збанкрутувала, і німцям досі важко визнати свою помилку. Гасло Wandel durch Handel (зміна через торгівлю. - ред.) стало синонімом епохальної помилки", - додав глава польського уряду.

Він також розповів, що постійно звертається до німецького канцлера Олафа Шольца з проханням вжити рішучих дій, оскільки Німеччина є потужною державою з точки зору своєї економіки та військової сили.

"Я намагаюся зважувати свої слова, але скажу прямо: Україна та Європа виграють цю війну з Німеччиною чи без неї. Однак від Німеччини залежить: захочуть вони приєднатися до місії зупинення російського варварства, чи будуть пасивно спостерігати за цим, прирікаючи себе бути записаними не на тому боці історії", - наголосив Моравецький.

За його словами, якщо міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заперечує, що Німеччина блокує постачання танків в Україну, то він хоче почути чітку декларацію, що Берлін підтримує їх направлення, а також сам долучиться до коаліції країн, які направляють танки Leopard 2 в Україну.

"Війна відбувається тут і зараз. Українським захисникам Європи танки потрібні негайно. Німці хочуть тримати їх на складах, поки росія не захопить Україну і не постукає у двері Берліна?",- наголосив польський прем’єр.

Він зазначив: якщо Німеччина не погодиться або затягуватиме своє рішення у справі передачі танків, то формуватиметься "менша коаліція" країн, які готові передавати частину свого сучасної техніки Україні.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Міністерство оборони Великої Британії показало фільм про навчання танкістів ЗСУ
28 березня, 12:08
Світ
Навчання відбудуться в навчальних центрах Національної армії з 27 березня по 7 квітня
27 березня, 14:58
Світ
Очікується, що українські екіпажі та танки будуть на позиціях до весняного контрнаступу.
27 березня, 09:14
Світ
Навчання на AS90 відбувається в спеціалізованому закладі під контролем Королівської школи артилерії
26 березня, 13:25
Світ
До навчань будуть залучені війська союзників по НАТО
24 березня, 12:20
Світ
Вони так швидко вивчили основи системи Patriot, що їм надали додаткову, інтенсивну підготовку
22 березня, 11:36