Польща придбає 180 танків та 212 САУ в Південної Кореї
Польща підписала угоду з Південною Кореєю щодо постачання танків та САУ
Угода передбачає закупівлю 180 танків K2 та 212 самохідних артилерійських установок K9A1, навчання військових і матеріально-технічного забезпечення, а також значну кількість боєприпасів.
Контракт 26 серпня підписав міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, інформує польське видання Defense24.
Сума угоди становить понад 5,7 млрд доларів США (приблизно 27 млрд злотих), і це лише перший етап придбання озброєнь у Республіці Корея.
Співпраця буде лише розширюватись, як за рахунок закупівлі іншого озброєння, включно з ракетними системами K239 Chunmoo та легкими винищувачами KAI FA-50, так і через локалізацію виробництва корейської зброї в Польщі.
Від початку від перемовин до укладення контракту пройшло лише три місяці.
“Укладені сьогодні (26 серпня) рамкові угоди є першим кроком до придбання танків К2 і гаубиць К9 разом із передачею технологій. Їх реалізація дозволить швидко зміцнити потенціал збройних сил Польщі та доповнити техніку, передану Україні. Друга фаза, набагато ширша за масштабами, дорожча – і включає дуже необхідну передачу технологій – ще попереду”, – зазначає Defense24.
Танк K2
Танк К2 є корейською розробкою, озброєний 120-мм гладкоствольною гарматою з автоматичним заряджанням і 12,7-мм кулеметом, оснащений системами самооборони, здатними, серед іншого, знищити або "осліпити" випущені в нього снаряди. Екіпаж складається з трьох осіб. Танк оснащений дизельним двигуном, він може долати водні перешкоди заввишки до 4,1 м, важить 55 тонн.
Особливістю машини є автомат заряджання та довершена система управління вогнем, а також високий рівень захисту, який забезпечується застосуванням як елементів динамічного захисту, так і пасивного (NERA).
Раніше стало відомо, що за 180 танків K2 Варшава готова віддати 3,37 млрд доларів, що означає цінник за одну машину на рівні 18,7 млн доларів. Єдине пояснення такої надвисокої вартості за машину – лише те, що у контракті додатково обумовлена локалізація виробництва машин. За непідтвердженою інформацією, Польща має право виготовити 1000 одиниць локалізованих К2PL, зазначає Defense Express.
Враховуючи строк виконання контракту до 2025 року, отримання та замовлення у США танків Abrams у кількості 366 одиниць та близько 250 Leopard 2, Польща планує вийти на позначку у 800 сучасних основних бойових танків у строю вже через три роки.
САУ K9A1
Це “класична” 155-мм САУ з довжиною ствола 52 калібри, яка має темп вогню у шість пострілів за хвилину і може вести вогонь активно-реактивними снарядами на відстань до 40 км. За рухливість 47-тонної САУ відповідає 1000-сильний двигун.
З цієї машини походить шасі польської гаубиці Krab виробництва Huta Stanowa Wola.
Разом з усіма супутніми послугами та боєприпасами 212 САУ K9А1 коштуватимуть Варшаві 2,4 млрд доларів, а завершення постачання передбачається 2026 року. Надалі планується локалізація виробництва цієї САУ в Польщі.
При цьому Польща не відмовляється від САУ Krab. За словами міністра оборони країни Маріуша Блащака їх випуск буде продовжуватись у максимально можливому темпі.
З огляду на величезні суми контрактів, а головне – строки, складається враження, що Варшава зробила максимальну ставку на переозброєння в найкоротші строки, які можливо уявити.
Своєю чергою "Останній Бастіон" нагадує, що міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про плани Польщі створити найсильніші сухопутні війська серед європейських країн НАТО.
За оцінками Світового банку, оборонний бюджет Польщі на 2020 рік становив 13 млрд доларів.
Далі у планах Варшави – підписати контракт на 500 HIMARS, локалізувати виробництво вертольотів AW149 та Black Hawk, замовила F-35 та додаткові ЗРК Patriot.