Польський віцеспікер висловила підтримку затриманому українцю Ігорю Мазуру

УКРАЇНА
10.11.2019, 04:49
Польський віцеспікер висловила підтримку затриманому українцю Ігорю Мазуру

Представниця парламенту спростувала фейкові повідомлення про зацікавленість польської сторони у видачі Ігоря Мазура Росії.

9 листопада у Польщі було затримано українського громадського активіста, учасника війни на Донбасі, а також збройних конфліктів у Чечні та Грузії Ігоря Мазура. Затримання відбулося за запитом Росії до Інтерполу.

За попередньою інформацією російський запит стосується участі Ігоря Мазура у першій чеченській війні.

Також з’явилася інформація, що Мазур їхав до Польщі для участі в конференції на запрошення представників тамтешньої влади. Ця версія досить швидко почала поширюватися у російських ЗМІ. В Україні вона встигла обрости здогадами, буцімто поляки «виманили» Мазура, аби затримати.

Із запереченням подібних здогадів виступила віцеспікер (віцемаршалек) польського сейму Малґожата Ґошевська.

Ґошевська заявила, що затримання Мазура було неминучим і «технічним» з огляду на перебування його імені у базі Інтерполу. Жодного зацікавлення у видачі українського ветерана Росії Польща не має.

«Друзі, Я закликаю до спокою та розсудливості. Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Республікою міжнародних угод та зобов'язань. Відважний громадянський активіст і ветеран війни на Донбасі, Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу. Це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти», – написала Ґошевська у себе на сторінці.

Віцеспікер додала: «Ми не можемо піддатися на провокацію. Ми не можемо бути акторами російського сценарію. Польща зробила те, що мусила була зробити. Вона затримала особу, яка фігурує в реєстрі. Але – для з’ясування ситуації. Ми вже багато чого знаємо. І я запевняю вас, що дорога до Росії не є відкритою. Польська влада та суди ретельно розслідуватимуть цю справу, а я, зі свого боку, допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура щодо російських звинувачень».


Судове засідання у справі Ігоря Мазура має відбутися у понеділок, 11 листопада.