Полтавці протестують проти новобудови в центрі, яка валить три житломасиви і історичну пам’ятку Кадетський корпус

ПОЛТАВА
25.11.2014, 13:19
Полтавці протестують проти новобудови в центрі, яка валить три житломасиви і історичну пам’ятку Кадетський корпус

Будівництво в центрі Полтави викликало скандал і протести жителів сусідніх будинків по вулиці Ляхова коли забудовник забив у землю фундаментні палі, а їх виштовхало підземними водами, а місцеві жителі переконані що будівельники діють незаконно.

План робочих передбачає зведення багатоповерхівки з дворівневим підземним паркінгом на перехресті вулиць Ляхова і Октябрської між історичною будівлею Кадетського корпусу якому 175 років і трьома житловими будинками. Зі вчорашнього дня забудовник намагається відновити скандальні будівельні роботи.

«Підземні води тут пролягають надто близько до поверхні щоби можна було вести хоч якісь роботи – про це відомо мерії» - говорить управляючий сусіднього будинку по Жовтневій 12а Геннадій Бурлака.

Після початку земельних робіт попереднього разу став хилитися сусідній дерев’яний легкий будинок. Жителі інших також твердять, що відчули посуви ґрунту – і вимагають негайно зупинити поновленні роботи і провести всебічне розслідування.

Скандальну новобудову намагаються втиснути на вузькому клапті землі в притирку до вже існуючих будинків. За словами місцевого мешканця Олександра Політучого, забудовник самовільно захопив територію подвір’я: зведення великого будинку суперечить нормам землевідводу, а також санітарним і пожежним вимогам. У відповідь жителі встановили обмежувальний паркан, яким відгородилися від будмайданчику.

Проте робочим землі явно не вистачає.

Вчора вони поновили земельні роботи і стали підкопувати паркан. Коли він впаде туди зможе заїхати важка техніка. У вузькому місці екскаватор пошкодив каналізацію – стоки почали заливати підвал сусіднього будинку.

На місце конфлікту прибула міліція. Після огляду території правоохоронці заборонили будівельникам подальші роботи.

Але вже сьогодні ті продовжили справу. Люди впевнені, що без підтримки з мерії цього разу не обійшлося.

«Стерв’ятники, які сидять в міськвиконкомі вже розірвали це місто – землю і гроші все вкрали. Це справжнісінькі гієни, які не дають культурному місту існувати. Але ми прийдемо і виправимо цю ситуацію. Місце цій наволочі серед таких же гієн, але ніяк не серед культурних людей які хочуть зробити це місто кращим» - сказав голова місцевого ОСББ Геннадій Сікалов.

Під час попередньої хвилі протестів міський голова Полтави Олександр Мамай давав жителям прилеглих будинків публічну обіцянку влаштувати громадські слухання по проблемі, але мерія їх так і не провела.

За словами активістів небезпечна ділянка землі мерією була передана без проведення тендеру, що порушує норми чинного землевідведення. Хоча в них було написано, що на цьому місці можуть розташовуватися тільки двоповерхові будівлі, в мерії відкинули проект дитячої спортивної школи яка відповідала обмеженням.


Читайте також:
28 лютого відбулося пленарне засідання тридцять першої сесії Полтавської облради.
вчора, 17:00
Імовірний візит міг відбутися 2-3 березня.
вчора, 11:19
Одного з депутатів Гадяцької районної ради притягнуть до відповідальності за несвоєчасне подання фінансових декларацій.
вчора, 09:55
Полтавцям пропонують 6 тисяч безкоштовних млинців.
27 лютого, 11:56
26 лютого Полтаву відвідала політик, заслужений економіст України, депутат Ніна Южаніна.
27 лютого, 11:25
Першу партію біоматеріалу для аналізів було направлено 22 лютого.
27 лютого, 11:03