Полтавський екобус: думка пересічних містян та екологів (відео)

ПОЛТАВА
02.10.2019, 06:50

1 жовтня поблизу палацу дозвілля «Листопад» розпочав свою роботу екобус.

Спеціалізований автомобіль Citroёn Jumper – перший у місті мобільний пункт прийому небезпечних відходів – таких як відпрацьовані лампи, батарейки та термометри. Для безпечного транспортування відходів автомобіль оснащений шістьма боксами циліндричної форми для батарейок та пластиковим ящиком з оцинковкою для ртутних ламп.

Графік руху екобусу можна переглянути ТУТ.

Екологи стверджують, що одна пальчикова батарейка, яка була викинута в лісовій або парковій зоні, здатна забруднити двадцять квадратних метрів ґрунту або 400 літрів води. Всього лише одна батарейка може стати причиною того, що не виростуть два дерева, не виживуть кілька тисяч дощових черв’яків, загине кілька сімей їжаків! І, хоч батарейки становлять мізерний від усіх відходів, на них припадає близько 50% токсичних металів у смітті, твердять екологи.

Подібна ситуація з енергозберігаючими лампами, адже у стандартній лампі міститься від 3 до 5 міліграмів ртуті. Ртутні пари з розбитої лампи, що не мають кольору, смаку і запаху, вражають клітини центральної нервової системи, інші органи і призводять до важких захворювань.

Полтавці, які вирішили скористатися послугами екобусу, втішені. Говорять, що можуть нарешті позбутися небезпечного сміття без докорів для сумління.

Втім, попри позитив запуску екобусу, варто пам’ятати, що ще досі лишається невирішеною проблема сміттєзвалища під Полтавою. Упродовж серпня Державною екологічною інспекцією проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Полтавським комунальним автотранспортним підприємством 1628. Під час здійснення перевірки представниками інспекції виявлені численні порушення вимог природоохоронного законодавства.

Читайте також:
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35
Бригада лохвицьких вогнеборців загасила пожежу на території домогосподарства у селі Гаївщина.
22 травня, 09:18