Полтавський краєзнавчий музей поповнився середньовічними експонатами

ПОЛТАВА
25.09.2019, 05:09
Полтавський краєзнавчий музей поповнився середньовічними експонатами

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського отримав у дарунок від археолога Михайла Єльнікова дві унікальні цеглини XІV століття, що походять із золотоординського городища (поселення) «Мечеть-Могила» на території сучасного села Юрківка Оріхівського району Запорізької області.

До Полтави експонати привіз музейний працівник О. Баца, повідомляють у Полтавському краєзнавчому.

Цегла виготовлена із глини, доволі масивна, добре випалена, має квадратну форму. Як зазначають науковці музею, таку цеглу-«плінфу» виготовляли на території всієї Орди. Вона добре відома за розкопками золотоординських міст Азії, Поволжя, Криму, Молдови, Нижнього і Середнього Подніпров’я. Цегла ілюструє історію подніпровських земель у період після монгольських завоювань на етапі утвердження ординської держави XІІІ – початку ХV століть.

Державне утворення із завойовників та підкорених ними народів, не дивлячись на розміри та масштаби завданих руйнувань, проіснувало недовго, говорять науковці. Придніпровські пам’ятки золотоординського часу збереглися фрагментарно: вони представлені поодинокими поселеннями, фундаментами окремих поховальних споруд – мавзолеїв – безіменних татарських ханів, беїв, мурз та членів їхніх родин, випадковими знахідками.

Як зазначають у музеї, ці пам’ятки потребують всебічного наукового вивчення. Схожі будівлі є і на території Полтавської області – це, зокрема, відоме урочище Мечеть біля села Кишеньки. 

Читайте також:
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
вчора, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
вчора, 08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
вчора, 06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
20 лютого, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
20 лютого, 17:14