Полтаву відвідав всесвітньовідомий скульптор

03.08.2021, 12:30
Ярослав Терновський та Ігор Андрюхін
Ярослав Терновський та Ігор Андрюхін

Ігор Андрюхін, всесвітньовідомий художник, скульптор, коваль, графік та реставратор упродовж кількох днів перебував у Полтаві.

Випускник Санкт-Петербурзької художньо-промислової академії ім. барона О. Л. Штігліца відвідав вцілілі об'єкти культурної спадщини, які ще дивом збереглися у Полтаві, взяв участь у навчальному процесі в художній студії Арт-центру ZELO разом з Ярославом Терновським, де дав свої рекомендації учням.

Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO

Андрюхін Ігор Анатолійович -  всесвітньовідомий художник, скульптор, коваль, графік та реставратор.

Ігор Андрюхін працює в напрямках: архітектурний метал, малі архітектурні форми, скульптура, рельєф, дрібна пластика, предмети ювелірного мистецтва, реставраційні проекти, метал для інтер'єру, монументальні пам'ятні композиції.

Основними рисами авторського методу є пієтет перед матеріалом, розкриття його природної краси і максимальних можливостей за допомогою різних технік обробки і деформацій матеріалу. А можливість вільного застосування творчого досвіду та безмежної фантазії, заснованої на професіоналізмі найвищого рівня, дозволяє створювати роботи від мініатюрних скульптур до монументальних пам'ятників.

Вузол Андрюхіна

«Моя художня діяльність в напрямку розвитку можливостей металу виходить з того, що я ставив під сумнів загальновизнані прийоми кування. Я шукаю нові пластичні можливості матеріалу. Завданням було знайти естетику в самій металоконструкції », говорить Ігор Андрюхін.

Вузол несе в собі, як естетичну, так і конструктивну функцію. За концепцією Віктора Шеломея в куванні є два головні принципи - закінчення і з'єднання. За цим принципам можна визначити рівень майстерності.

Скульптура

З 1990-х років Ігор Андрюхін розробляє тему «анімалістичної скульптури». Його цікавлять образи биків, бродячих собак, форми птахів, пластика фантастичних тварин. Майстер показує не зовнішню красу і грацію тваринного, а навпаки, підкреслює характерність, виразність, несхожість своїх героїв. Він змушує нас, глядачів, полюбити вади, милуватися натурою, її недосконалими досконалостями.

2000-2010 роки розробляє тему «Формальної» або «Символічної» скульптури. До цього напрямку належить ряд абстрактних скульптур: «Символи родючості», «Жорна». У них проявився інтерес Ігоря Андрюхина до дохристиянських вірувань слов'янських народів, до багатозначності символіки родючості і бажання дати нове звучання цього знаку. Об'єкти виконані з заліза, чия волокниста структура найкраще підходила для даного задуму. У цьому матеріалі автор побачив теплоту, енергію і благородний спектр кольорів його поверхні. А його пластичні можливості розкриваються, повною мірою, при роботі з обсягами, формами і масштабами.

Скульптура із серії
Скульптура із серії "Символи родючості"

З 2007 року розробляє тему «Рослини», де перед художником стоїть складне завдання: не повторити натуру, а показати своє бачення природи.

Декоративне панно
Декоративне панно "Кукурудза"

З 2007 року розробляє тему «Комахи». У цих роботах художник "відіграється саме на сталі, звільнившись від архітектурних вимог межі точності перетинів, завдань стилістики і жорсткості по конструкції, які доводиться враховувати при роботі з приватними замовленнями.

Скульптура
Скульптура "Спрага". Серія "Комахи".

Проект Тисячоліття

У 1998-2001 роках виграв конкурс на створення пам'ятника в міжнародному «Проекті Тисячоліття», присвяченому пам'яті видатного англійського металурга Генрі Корта. Проходив в рідному місті Генрі Корта Фереме, Великобританія. Кілька років працював в майстернях Великобританії.

Створена композиція «Ріг достатку». Це перша кована монументальна скульптура у творчості Ігоря Андрюхіна: висота 6,5 метрів, діаметр - 4,5 м. І перший досвід роботи з металом wrought iron, при дотриманні всіх тонкощів технологій XVIII століття, відкритими Генрі Кортом. Використовувався каркасний метод, який забезпечив візуальну легкість форми, пружність і жорсткість верхньої частини конструкції. Різні пластичні вузли при скріпленні між собою нагадують і плоди, позначаючи тим самим тему достатку. В Основі використовувалися камені, привезені автором з Йоркшира, з гирла річки, яка впадає в море. У цьому місці були виявлені перші металеві знаряддя праці стародавніх мешканців території сучасної Великобританії. Символічно це спрацювало на поставлену задачу, вивело ідею і концепцію на новий смисловий рівень.

Композиція «Ріг достатку»
Композиція «Ріг достатку»

У співавторстві з Едуардом Фокіним також була створена скульптура «Квітка». Обидві роботи були встановлені в місті Ферем на вулиці West street fareham, де і знаходяться досі разом з усіма роботами учасників «Проекту Тисячоліття».

Авторський ескіз «Рогу достатку» за рішенням організаційної комісії Henry Cort Millenium Project був подарований британській королівській сім'ї і зберігається в їх колекції.

Авторський ескіз «Рогу достатку»
Авторський ескіз «Рогу достатку»

Усі деталі незабаром у розлогому інтерв'ю на шпальтах Останнього Бастіону.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Історія
Історія життя Ернеста Гемінґвея
вчора, 15:23
Історія
В цілому Данило Шумук просидів за ґратами 42 роки. Зокрема, під час 2 світової війни, він був в'язнем у німецьких концтаборах на Полтавщині.
21 травня, 10:05
Історія
145 років тому народився відважний борець за волю Україну. Обоє батьків належали до козацького роду і прищепили синові патріотизм.
10 травня, 13:42
Історія
18.IV.1988 ізраїльський суд визнав Івана Дем'янюка винним у злочинах проти людства. Проте невдовзі з'ясувалося, що справа сфальсифікована.
19 квітня, 20:24
Історія
Роберт Льюїс Белфор (1850-1894) народився дощового дня в Единбурзі у сім'ї інженера. За материнською лінією належав до стародавнього роду.
18 квітня, 21:32
Історія
Спокусниця, «єгипетська блудниця» та «александрійська куртизанка»... Дуже багато подібних імен мала остання правителька давнього Єґипту.
07 квітня, 19:57