Полтаву відвідав всесвітньовідомий скульптор
Ігор Андрюхін, всесвітньовідомий художник, скульптор, коваль, графік та реставратор упродовж кількох днів перебував у Полтаві.
Випускник Санкт-Петербурзької художньо-промислової академії ім. барона О. Л. Штігліца відвідав вцілілі об'єкти культурної спадщини, які ще дивом збереглися у Полтаві, взяв участь у навчальному процесі в художній студії Арт-центру ZELO разом з Ярославом Терновським, де дав свої рекомендації учням.
Андрюхін Ігор Анатолійович - всесвітньовідомий художник, скульптор, коваль, графік та реставратор.
Ігор Андрюхін працює в напрямках: архітектурний метал, малі архітектурні форми, скульптура, рельєф, дрібна пластика, предмети ювелірного мистецтва, реставраційні проекти, метал для інтер'єру, монументальні пам'ятні композиції.
Основними рисами авторського методу є пієтет перед матеріалом, розкриття його природної краси і максимальних можливостей за допомогою різних технік обробки і деформацій матеріалу. А можливість вільного застосування творчого досвіду та безмежної фантазії, заснованої на професіоналізмі найвищого рівня, дозволяє створювати роботи від мініатюрних скульптур до монументальних пам'ятників.
Вузол Андрюхіна
Вузол несе в собі, як естетичну, так і конструктивну функцію. За концепцією Віктора Шеломея в куванні є два головні принципи - закінчення і з'єднання. За цим принципам можна визначити рівень майстерності.
Скульптура
З 1990-х років Ігор Андрюхін розробляє тему «анімалістичної скульптури». Його цікавлять образи биків, бродячих собак, форми птахів, пластика фантастичних тварин. Майстер показує не зовнішню красу і грацію тваринного, а навпаки, підкреслює характерність, виразність, несхожість своїх героїв. Він змушує нас, глядачів, полюбити вади, милуватися натурою, її недосконалими досконалостями.
2000-2010 роки розробляє тему «Формальної» або «Символічної» скульптури. До цього напрямку належить ряд абстрактних скульптур: «Символи родючості», «Жорна». У них проявився інтерес Ігоря Андрюхина до дохристиянських вірувань слов'янських народів, до багатозначності символіки родючості і бажання дати нове звучання цього знаку. Об'єкти виконані з заліза, чия волокниста структура найкраще підходила для даного задуму. У цьому матеріалі автор побачив теплоту, енергію і благородний спектр кольорів його поверхні. А його пластичні можливості розкриваються, повною мірою, при роботі з обсягами, формами і масштабами.
З 2007 року розробляє тему «Рослини», де перед художником стоїть складне завдання: не повторити натуру, а показати своє бачення природи.
З 2007 року розробляє тему «Комахи». У цих роботах художник "відіграється саме на сталі, звільнившись від архітектурних вимог межі точності перетинів, завдань стилістики і жорсткості по конструкції, які доводиться враховувати при роботі з приватними замовленнями.
Проект Тисячоліття
У 1998-2001 роках виграв конкурс на створення пам'ятника в міжнародному «Проекті Тисячоліття», присвяченому пам'яті видатного англійського металурга Генрі Корта. Проходив в рідному місті Генрі Корта Фереме, Великобританія. Кілька років працював в майстернях Великобританії.
Створена композиція «Ріг достатку». Це перша кована монументальна скульптура у творчості Ігоря Андрюхіна: висота 6,5 метрів, діаметр - 4,5 м. І перший досвід роботи з металом wrought iron, при дотриманні всіх тонкощів технологій XVIII століття, відкритими Генрі Кортом. Використовувався каркасний метод, який забезпечив візуальну легкість форми, пружність і жорсткість верхньої частини конструкції. Різні пластичні вузли при скріпленні між собою нагадують і плоди, позначаючи тим самим тему достатку. В Основі використовувалися камені, привезені автором з Йоркшира, з гирла річки, яка впадає в море. У цьому місці були виявлені перші металеві знаряддя праці стародавніх мешканців території сучасної Великобританії. Символічно це спрацювало на поставлену задачу, вивело ідею і концепцію на новий смисловий рівень.
У співавторстві з Едуардом Фокіним також була створена скульптура «Квітка». Обидві роботи були встановлені в місті Ферем на вулиці West street fareham, де і знаходяться досі разом з усіма роботами учасників «Проекту Тисячоліття».
Авторський ескіз «Рогу достатку» за рішенням організаційної комісії Henry Cort Millenium Project був подарований британській королівській сім'ї і зберігається в їх колекції.
Усі деталі незабаром у розлогому інтерв'ю на шпальтах Останнього Бастіону.