Помер один із найрозшукуваніших хакерів світу

СВІТ
21 липня, 10:23
Kevin Mitnick
Kevin Mitnick

Мітнік понад рік боровся з раком підшлункової залози і проходив лікування в медичному центрі Піттсбурзького університету.

Кевін Мітнік, який колись був одним із найбільш розшукуваних комп'ютерних хакерів у світі, помер на 59-му році життя 16 липня.

Про це повідомляє New York Times.

"Більша частина його життя нагадує художній твір", – йдеться в некролозі, і це, мабуть, ідеальний спосіб описати його історію.

Вперше Мітнік проник у комп'ютерну систему в далекому 1979 році, але лише в 1988 році його було засуджено до 12 місяців ув'язнення за копіювання програмного забезпечення компанії.

Він зламав комп'ютери голосової пошти Pacific Bell, коли перебував на умовно-достроковому звільненні, а потім продовжував зламувати мережі мобільного зв'язку, а також вебсайти компаній та урядів, переховуючись від поліції в 90-х роках.

Мітнік також був причетний до крадіжки тисяч файлів і номерів кредитних карток, але в його некролозі йдеться, що він "ніколи не взяв жодного цента від жодної зі своїх "жертв".

Врешті-решт його спіймали в 1995 році і звинуватили в незаконному використанні пристрою доступу до телефона та комп'ютерному шахрайстві. Очевидно, влада вважала, що він мав доступ до корпоративних комерційних таємниць, які на той час коштували мільйони доларів.

Мітнік провів у в'язниці п'ять років, які він описав як "відпустку", коли вийшов на волю. Після цього він змінив напрямок своєї кар'єри і вирішив стати хакером і консультантом із кібербезпеки White Hat.

У 2011 році він став співвласником і головним хакерським директором компанії KnowBe4, яка проводить тренінги з безпеки та надає клієнтам імітаційну платформу для фішингу.

У 12 років Мітнік придумав, як обійти систему громадського транспорту Лос-Анджелеса, запам'ятовуючи розклад автобусів і перфокарти, а потім створив власну систему перфокарт, щоб їздити на автобусах цілий день.

У Мітніка залишилися дружина Кімберлі Мітнік та їхня ще ненароджена дитина.

Читайте також:
Мистецтво
Міланець із малечку мав дар відчувати всіма фібрами ноти, відтворюючи їх удома. Батьки розгледіли геній, віддавши сина до музичної школи.
08 грудня, 21:49
Історія
Холодного вечора 1950 року до Нижньотагільської музичної школи зайшла виснажена жінка. Вона була вдягнута у ватник і стоптані черевики.
04 грудня, 21:50
Мистецтво
Вона зачаровувала гусарів, красу ж оспівували поети, а художники зобразили її на полотні. Аристократка без краплі аристократичної крові.
01 грудня, 10:02
Історія
29 листопада 1965 року у місті Донецьк народився Олег Мужчиль, відомий як друг «Лісник». Він — убитий владою незламний герой війни.
29 листопада, 16:33
Життя
28 листопада свій День народження святкує полтавський тренер, який виховав плеяду успішних спортсменів.
28 листопада, 21:11
Історія
Він був генієм українського писемного слова. За життя написав багато творів, зокрема «Кайдашеву сім'ю», «Марусю Богуславку», «Миколу Джерю».
27 листопада, 20:50