Понад 14 мільйонів українців вимушено покинули свої домівки через війну

ВІЙНА
22 лютого, 17:35
Понад 14 мільйонів українців вимушено покинули свої домівки через війну

Щонайменше 6,5 мільйона українців виїхали за кордон. Довгостроковий вплив цієї війни відчуватиметься поколіннями.

За оцінками Міжнародної організації з міграції ООН, за два роки повномасштабної війни московії проти України понад 14 мільйонів українців — майже третина населення країни — були вимушені покинути свої домівки, а понад 6,5 мільйона з них наразі живуть за межами України як біженці.

Про це МОМ написала у повідомленні на своєму сайті у четвер, 22 лютого.

«Руйнування широкомасштабні, втрата життя і страждання тривають» — заявила генеральна директорка МОМ Емі Поуп у повідомленні.

«МОМ дякує уряду України та українському народу за їхню силу та стійкість, а також сусідам України, які приймають тих, хто шукає безпеки. Ми залишаємося повністю відданими полегшенню людських страждань і допомозі у відновленні» — зазначила Поуп.

За підрахунками організації, понад 14,6 мільйона людей — приблизно 40 відсотків від загального населення України – все ще потребують певної гуманітарної допомоги у 2024 році.

Тим часом 2,2 мільйона українських біженців потребують допомоги в сусідніх країнах.

З понад 14 мільйонів людей, які вимушено залишили свої домівки, близько 3,7 мільйона залишаються переміщеними особами в самій Україні.

Майже 6,5 мільйона українців стали біженцями в усьому світі.

Також, на сьогодні понад 4,5 мільйона людей повернулися додому в Україні з-за кордону або з переміщення всередині країни.

Своєю чергою верховний комісар ООН з прав людини Волкер Турк заявив у четвер, 22 лютого, що війна московії проти України спричинила жахливі людські втрати й завдала величезних страждань мільйонам цивільних осіб.

«Повномасштабний збройний напад росії на Україну, який ось-ось вступить у свій третій рік, й кінця якому не видно, продовжує спричиняти серйозні та широкомасштабні порушення прав людини, знищуючи життя та засоби до існування» — зазначив Турк у заяві, оприлюдненій на сайті організації.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у своєму останньому звіті підтвердила наявність 30 457 жертв серед цивільного населення від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, у тому числі 10 582 загиблих і 19 875 поранених.

Місія вважає, що фактичні цифри, ймовірно, будуть значно вищими.

За останні два роки, йдеться в заяві, «Управління ООН з прав людини задокументувало масові катування, жорстоке поводження та свавільне затримання цивільних осіб російськими збройними силами. На окупованій території також були задокументовані випадки страт без суду, насильницьких зникнень і придушення права на свободу вираження поглядів і зібрань».

«Довгостроковий вплив цієї війни в Україні відчуватиметься поколіннями» — додав Тюрк.

Читайте також:
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
вчора, 10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39
Війна
Проблема нового російського наступу на Харків у відсутності у Кремля півмільйона штиків. «Гарматне м'ясо» звісно є, бракує зброї та техніки.
11 квітня, 08:20
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36
Війна
Рейтинг мільярдерів від Forbes показав, що 37 з 55 підсанкційних путінських олігархів торік наростили статки.
09 квітня, 10:15