Демографічна ситуація в Україні вперше сягнула рівня Голодомору 1933-го

ПОЛІТИКА
21 лютого, 13:44
Демографічна ситуація в Україні вперше сягнула рівня Голодомору 1933-го

Прикрі демографічні перспективи України: на 10 чоловіків — 9 жінок. І то, це у кращому випадку, якщо війна завершиться у найближчий рік-два.

Україна знелюднюється, а українська нація вимирає... Це не сценарій для фільму жахів чи роману-антиутопії, а наша прикра дійсність і, вочевидь, майбутнє.

Станом на тепер 50% українок, які виїхали до Польщі, вже не мають наміру повертатися в Україну, ще 8% не впевнені. Навряд чи щодо українок в інших державах ситуація помітно відмінна.

Трохи цифр: Україна втратила — сподівалися, що тимчасово — мінімум 2,7 мільйона жінок. Максимум — до 4-х мільйонів (загальна оцінка кількості біженців — від 6-х до 8-х мільйонів, і десь половина із них — жінки, ще приблизно третина — діти).

Поки планують повернутися від 1,13 до 1,68 мільйона українок. Чоловіки ж воюють, хоч і не всі, навіть не більшість.

Бойові втрати не озвучуються, але якщо відштовхуватись від втрат ворога в 400 тисяч, то ми втратили, можливо, 100-150 тисяч бійців. А також безповоротно втратили через евакуацію 1,6-2,3 мільйона жінок. 

Загальну чисельність населення України фахівці зараз оцінюють дуже приблизними (+-2-3 млн) цифрами, але загалом це не менше 28 мільйонів осіб. Раніше це було б 15 мільйонів жінок на 13 мільйонів чоловіків (54% до 46% орієнтовно).

Зараз цифри приблизно однакові, чоловіків навіть на 1-2 мільйони більше, мабуть. Окрім того, жінок репродуктивного віку серед усіх жінок в Україні кардинально поменшало.

Плюс вивезено дітей, котрі дорослішатимуть і вливатимуться до продуктивного населення інших країн, а не України. Тож, у нас буде тільки поглиблюватися демографічна яма, це факт. 

У підсумку українським чоловікам буде не дуже весело: конкуренція посилиться, і то значно; у кращому ж випадку на 10 хлопців — 9 дівчат. Імовірно, дівчат буде навіть менше.

Демографічна ситуація в Україні вперше сягнула рівня Голодомору 1933-го_1
Автор : Олексій Голобуцький
Читайте також:
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
вчора, 10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39
Війна
Проблема нового російського наступу на Харків у відсутності у Кремля півмільйона штиків. «Гарматне м'ясо» звісно є, бракує зброї та техніки.
11 квітня, 08:20
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36
Війна
Рейтинг мільярдерів від Forbes показав, що 37 з 55 підсанкційних путінських олігархів торік наростили статки.
09 квітня, 10:15