Порошенко розповів DW про оновлення комісії з обрання працівників антикорупційної прокуратури

УКРАЇНА
07.11.2015, 09:45
Порошенко розповів DW про оновлення комісії з обрання працівників антикорупційної прокуратури

Президент України Петро Порошенко запевняє, що після критики з боку Європейського Союзу і представників українського громадянського суспільства було оновлено склад конкурсної комісії з обрання працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером (Джованні Кесслер - італійський юрист, генеральний директор Європейського управління у боротьбі із шахрайством. – Ред.)", - заявив пан Порошенко в інтерв'ю програмі Conflict Zone, яка вийде в ефірі англомовного телеканалу DW наступного тижня.

При цьому президент наголосив, що нова антикорупційна система має бути запроваджена з 1 грудня цього року.

Початок роботи Антикорупційного бюро є однією з ключових вимог для надання Україні безвізового режиму від ЄС. Остання перешкода для цього – призначення керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Конкурсну комісію з відбору цього прокурора, яка складається з одинадцяти членів, сформував парламент та ГПУ, від якої туди потрапили високопосадовці на чолі з першим заступником Генпрокурора Юрієм Севруком.

Квоту ГПУ розкритикували активісти у сфері боротьби з корупцією, вважаючи, що ці люди прагнутимуть обрати підконтрольного пану Шокіну антикорупційного прокурора. Проте тоді у ГПУ повідомили, що не мають намірів змінювати свою "четвірку".

Водночас 6 листопада прес-служба ГПУ повідомила, що "у складі конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі відбулися зміни". Згідно із повідомленням, за наказом Генпрокурора зі складу конкурсної комісії виключено начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Юрія Грищенка та заступника начальника Департаменту кадрової роботи Миколу Садового, а натомість членами конкурсної комісії стали виконавчий віце-президент Конгресу Національних Громад України Йосиф Зісельс та голова громадської організації "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО" Тарас Ткаліч.

Останній Бастіон