Портнова хочуть позбавити наукового ступеня через виявлений академічний плагіат

ПОЛІТИКА
12.05.2020, 17:35
Два ПроФФесора
Два ПроФФесора
Фото: radiosvoboda.org

Комітет з питань етики рекомендує Нацагентству ухвалити рішення стосовно плагіату в так званій «дисертації» Портнова.

Комітет із питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти виявив академічний плагіат у докторській дисертації юриста, колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова. За результатами перевірки, комітет рекомендував Нацагентству позбавити його наукового ступеня доктора юридичних наук на підставі норми закону «Про вищу освіту» після затвердження відповідного порядку.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«У тексті дисертаційного дослідження Портнова А.В. «Становлення і розвиток конституційного судочинства в Україні: теоретичні та практичні проблеми», Київ – 2009 (далі – дисертація) зустрічаються випадки академічного плагіату», – йдеться у рішенні комітету від 12 березня, опублікованому на офіційному сайті Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти.

Зокрема, зазначені декілька прикладів текстових запозичень в роботі Портнова без посилання на джерело:

-на сторінках 36 та 53 дисертації є текстові фрагменти, які повністю збігаються з текстовими фрагментами видання Конституційне судочинство. Американський та український досвід // Хілтон Д.Г., Футей Б., Тихий В.П. та ін. / Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Інститут Громадянського Суспільства, 1999. – 111 с., на сторінках 56-57 та 58 відповідно;

-на сторінці 178 дисертації відтворено текстовий фрагмент в перекладі українською, який відповідає тексту російською мовою, надрукованому на сторінці 271 у виданні Конституционное право государств Европы: Учеб. пособие для студентов юр.  вузов и фак. (отв. ред. Д.А. Ковачев). – М.: Волтерс Клувер, 2005.

З огляду на це комітет з питань етики рекомендував Нацагентству ухвалити рішення стосовно плагіату в дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук Портнова, згідно з частиною 6 статті 6 закону України «Про вищу освіту», де, зокрема, вказано, що «виявлення академічного плагіату у захищеній дисертації (науковій доповіді) є підставою для скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома».

«Тепер рішення комітету розглядатимуть на засіданні Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти», – пояснив його керівник Сергій Квіт у коментарі журналістам. За його словами, туди викличуть усі сторони у цій справі. Дата засідання поки що не призначена.

«Будемо запрошувати всіх тих людей, які у нас є зацікавленими сторонами по цих справах, щоб вони були присутні, і там будемо розглядати», – сказав Квіт.

Сам Портнов заявляє, що рішення комітету є «помилковим і не відповідає дійсності».

Нагадаємо, ми повідомляли, що Андрій Портнов нині володіє колосальним тіньовим впливом на судочинство в Україні.

Читайте також:
Умілі користувачі фотошопу замість обличчя 5-го президента до піджака прилаштували депутата Сумської обласної ради Віктора Лисенка.
19.08.2020, 12:16
Державне бюро розслідувань і Верховний суд із його Великою палатою – повністю залежні органи, які ні на що не впливають в Україні.
вчора, 12:59
Команда Володимира Зеленського прагне "миру за всяку ціну", а тому не цурається проводити підкилимні перемовини з країною-агресором.
вчора, 06:51
Вітчизняний парламент на 2 тижні йде на карантин у зв'язку з нібито зростанням кількості хворих на коронавірус депутатів.
27 січня, 12:23
Коломойський і Палиця за рік збільшили дохід від «Великого будівництва» на 80%
25 січня, 17:20
Французька депутатка пояснила, що дратує Париж у поведінці українських політиків
25 січня, 16:15