Португалія наглядає за 5 військовими кораблями Росії біля своїх берегів

СВІТ
04.01.2025, 15:59
Португалія наглядає за 5 військовими кораблями Росії біля своїх берегів

Це сприяє захисту інтересів Португалії та її критичної інфраструктури

Португальські військово-морські сили вже кілька днів спостерігають за п’ятьма російськими військовими суднами, які проходили або проходять неподалік берегів країни.

Про це повідомляють ВМС Португалії.

Португальський флот супроводжує п’ять суден рф з 31 грудня. Зокрема, це десантний корабель «Александр Шабалин», судна логістичної підтримки Baltic Leader, «Спарта II» і «Генерал Скобелев», які на цей час вже перебувають у Середземному морі, а також підводний човен «Новороссийск», який рухається уздовж виключної економічної зони країни.

Це спостереження стало 73-ю моніторинговою місією флоту у 2024 році.

«Дана Флоту діяльність з моніторингу й спостереження гарантує захист і безпеку морського простору, на який поширюється наш національний суверенітет, юрисдикція та відповідальність. Це сприяє захисту інтересів Португалії та її критичної інфраструктури та водночас забезпечує дотримання наших міжнародних зобов’язань у рамках Північноатлантичного альянсу», – зазначили у повідомленні.

Раніше повідомляли, що за 23 – 29 грудня винищувачі НАТО, які патрулюють в країнах Балтії, здійснили два вильоти для супроводу літаків рф.

Також повідомляли, що польські рибалки стикаються зі збоями в роботі GPS в Балтійському морі.

Читайте також:
Війна
На момент інциденту з автобусом у повітряному просторі району не було українських дронів.
18 червня, 13:39
Світ
Інцидент стався у Ла-Манші на тлі нового загострення між Лондоном і Москвою.
16 червня, 20:03
Світ
У Міноборони Великої Британії заявили, що російський винищувач перехопив їхній неозброєний літак-розвідник над Чорним морем.
13 травня, 21:05
Війна
КНДР в суботу, 14 березня, запустила понад 10 балістичних ракет у море на тлі проведення військових навчань США та Південної Кореї.
14 березня, 13:58
Війна
Винищувачі F-35 двічі піднімалися для супроводу літака рф.
12 березня, 19:24
Війна
Швеція у себе збила дрон, запущений кораблем «Жигулівськ» у бік французького авіаносця
01 березня, 11:08