Порушення карантину на Полтавщині, за які вас оштрафують

29.03.2020, 16:50

28 березня в Горішніх Плавнях на Полтавщині мешканці будинку "здали" в поліцію свого сусіда. Він приїхав із Чехії і порушив самоізоляцію.

Чоловікові з Горішніх Плавнів поліцейські на перший раз винесли попередження.

По всій Україні поліцейські склали більше 2700 адміністративних протоколів за порушення правил карантину.

За порушення правил карантину штрафують на суми від 17 до 34 тис.грн.

З початком карантину поліція Полтавщини почала штрафувати порушників правил. Поліцейські склали 1415 адмінпротоколів через порушення карантину та відкрили 9 кримінальних проваджень.

За що штрафують під час карантину, кого і на скільки?

Правила карантину – це рішення державної та місцевої влади, встановлені на певний період для недопущення поширення хвороби.

Ринки, супермаркети, банки та інші установи мають працювати під час карантину за особливим протоколом, який затвердила комісія місцевої влади. 

Порушення в транспорті

Водіїв громадського чи приватного транспорту (таксі, мікроавтобусів) штрафують за перевезення більшої кількості пасажирів, ніж це дозволено.

У Полтаві в громадському транспорті дозволили саджати людей на половину місць у салоні тролейбуса чи автобуса.

Порушення карантину на Полтавщині, за які вас оштрафують_1

У Кременчуці з понеділка перевезення лише за спецперепустками. Всі пасажири мають бути в масках.

У інших містах штрафи виписують за одночасне перевезення більше 10 пасажирів. Самих пасажирів при цьому не штрафують, однак можуть поставити вимогу покинути транспорт.

Також водіїв громадського транспорту можуть оштрафувати за недотримання санітарних норм – за перевезення людей у брудній маршрутці.

Якщо людина із симптомами ГРЗ буде їхати без маски у громадському транспорті, водій має право попросити її вийти.

У супермаркетах, аптеках, продуктових магазинах

Власників магазинів штрафуватимуть за недотримання обов’язкової 3-метрової дистанції між клієнтами та відсутність у персоналу респіраторних масок та антисептиків.

Накладати штрафи на клієнтів, які порушують правила дистанції, фактично неможливо, це складно довести. Саме адміністрація закладу має слідкувати за дотриманням правил карантину.

Порушення карантину на Полтавщині, за які вас оштрафують_3

Порушенням також вважається одночасне перебування у приміщенні закладу більшої кількості клієнтів ніж це дозволено. У Полтаві це одна людина на 10 метрів.

Якщо людина в магазині чи супермаркеті почне кашляти, адміністрація має право попросити її вийти з закладу.

На вулиці

Доки в Україні не ввели режим надзвичайного стану, вас не можуть покарати, якщо ви вийдете на вулицю без крайньої потреби чи будете без маски або рукавиць.

Якщо зберетесь компанією більше 10 людей, вас матимуть право оштрафувати. Також у Полтаві та в Кременчуці дітям заборонено гуляти на ігрових та спортивних майданчиках. Дітям віком до 14 років не можна виходити на вулицю без дорослих.

Обов’язковий масковий режим пересування на вулицях ввели у Миргороді та Кременчуці.

Порушення карантину на Полтавщині, за які вас оштрафують_5

На роботі

Роботодавця можуть покарати, якщо він звільнить працівника під час карантину або відмовиться відправити у неоплачувану відпустку. Штраф за незаконне звільнення становить до 51 тис. грн. Окрім того, керівників великих підприємств, заводів, можуть оштрафувати за недотримання санітарних норм, незабезпечення працівників масками або за перебування на роботі людини з ознаками ГРЗ.

Штрафи накладають на підприємців за роботу закладів харчування, кав’ярень, салонів краси, перукарень, розважальних закладів, речових ринків і магазинів промтоварів, книжкових магазинів, квіткових кіосків, МАФів і ринків

Деякі вуличні кав'ярні в центрі Полтави працюють
Деякі вуличні кав'ярні в центрі Полтави працюють
Фото:Останній Бастіон

Кримінальна відповідальність поширюється на випадки, коли недотримання правил карантину призводить до поширення хвороби. Наприклад, порушенням закону може бути ситуація, коли людина з підозрою на коронавірус порушує правила домашнього карантину чи покидає місце обсервації і контактує з іншими людьми. Наприклад, коли п'ятеро пацієнтів з підозрою на коронавірус намагались утекти з лікарні на Волині.

Якщо порушення карантину призвело до тяжких наслідків  –  масового захворювання людей чи смерті людини – за це  передбачено від 5 до 8 років тюрми.

У Кременчуці на Полтавщині поліція зараз встановлює, чи порушувала правила самоізоляції жінка, яка 10 березня повернулась із Польщі. В її 68-річної матері вчора, 28 березні, виявили коронавірус.

Нагадаємо, в Україні карантин діє до 24 квітня. З 25 березня до завершення карантину діє режим надзвичайної ситуації.

Читайте також:
Світ
У ніч на 18 січня, після тривалих суперечок і внутрішніх розборок, сіоністська банда оголосила про «ратифікацію» угоди з ХАМАС.
вчора, 19:49
Світ
За останні шість місяців керівництво «Telegram» передало владі різних країн інформацію про понад 10 тисяч користувачів.
вчора, 19:33
Політика
Повідомивши на своїй сторінці, що «не здолала етап «когнітивки».
вчора, 18:53
Кримінал
Щоб приховати міжнародні поставки, ділки спочатку відправляли товар підконтрольній компанії на Близькому Сході.
вчора, 17:56
Світ
Голосування у першому турі виборів президента Польщі відбудеться 18 травня 2025 року.
вчора, 17:30
Війна
Борис Пісторіус закликав збільшити витрати на оборону Німеччини щонайменше на €30 млрд.
вчора, 16:47