Посилення контингенту США у Румунії

Опінії
25 січня, 16:19
Війська армії США марширують під час військового параду на Національний день Румунії в Бухаресті в грудні.
Війська армії США марширують під час військового параду на Національний день Румунії в Бухаресті в грудні.

Місію очолить старший персонал, включаючи двозіркового генерала та провідних планувальників з 10-ї гірської дивізії

Кореспондент, який зосереджується на війні в Україні

Пентагон утримує кілька тисяч американських військових у південно-східній Румунії ще щонайменше дев'ять місяців, ближче до війни в сусідній Україні, ніж будь-який інший підрозділ армії США, заявили в суботу чиновники.

За останній рік розгалужена авіабаза Михайла Коґальнічану, розташована лише за сім хвилин ракетного польоту через Чорне море, де російські війська розташувалися в Криму, стала навчальним центром для сил НАТО в південно-східній Європі. Ці сили будуть першою лінією оборони, якщо росія вдереться далі на захід.

З літа минулого року на авіабазі дислокуються близько 4000 американських солдатів 101-ї повітряно-десантної дивізії, включаючи невеликі групи військ, які часто тренуються прямо на кордоні Румунії з Україною. До цього був менший контингент з 82-ї десантної, який був направлений у складі сил швидкого реагування після вторгнення росії в Україну в лютому.

Посилення контингенту США у Румунії_1

Війська 101-ї повітряно-десантної дивізії підуть у найближчі два місяці, і офіційні особи сказали, що їх замінить інша бригада 101-ї дивізії, яка базується у Форт-Кембеллі, штат Кентуккі.

Крім того, за словами офіційних осіб, місію очолить старший персонал, включаючи двозіркового генерала та провідних планувальників з 10-ї гірської дивізії, що базується у Форт. Drum, штат Нью-Йорк, як очікується, ротація займе дев'ять місяців.
До недавно не було ясно, чи Пентагон залишить підрозділ вищого рівня на авіабазі в Румунії чи перемістить свої сили в інше місце.

Вирушення двозіркового генерала так близько до зони бойових дій, за словами військових аналітиків, дозволить швидко прийняти рішення про те, де розмістити війська та озброєння, якщо росія перенесе війну на територію НАТО.

Цей крок «забезпечить Сполученим Штатам хороші позиції для забезпечення надійної позиції стримування та оборони разом із нашими союзниками на європейському континенті», — йдеться в заяві армії в суботу. «Сполучені Штати продовжуватимуть коригувати свою позицію за потреби у відповідь на динамічне середовище безпеки».

Нарощування було частиною червневого зобов’язання президента Байдена збільшити американські сили в Європі у відповідь на вторгнення росії. Це також включало близько 12 000 американських військових, які зараз базуються на заході Польщі, щоб працювати з силами НАТО в Польщі та країнах Балтії.

Прихильники підтримки сильної присутності в Східній Європі вказали на атаку росії як на доказ того, що Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО не зробили достатньо для стримування москви минулої зими.

Американські війська в Румунії навчають солдат із країн-союзників по НАТО в Болгарії, Німеччині, Угорщині та Словаччині. Хоча вони є одними з найближчих до бою підрозділів, вони не тренують українські сили на передових системах озброєнь, які постачаються українцям.

Румунські військові чиновники вітали американські війська як силу, достатньо велику, щоб забезпечити те, що генерал-лейтенант Юліан Берділа, командувач сухопутними силами країни, описав минулого місяця як «передбачуване стримування та захист разом».

Авіабаза Михайла Коґальнічану поблизу румунського прибережного міста Констанца раніше слугувала сонним форпостом для навчання військ НАТО, включно з кількома сотнями американських солдатів, і була більш відома в армії як проміжна станція з невеликою їдальнею для військ США, що прямують до та з Афганістану.

Автор: Лара Джейкс, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Світ
Румунські ВПС досі використовують близько 30 таких винищувачів
21.01.2022, 09:14
Світ
Міністр охорони здоров'я Румунії Нелу Татару дав розпорядження провести епідеміологічне розслідування.
07.04.2020, 16:45
Опінії
Мімікрія кремлівського бункерного щура у розпалі. Владімір Путін став блідою тінню своєї білоруської маріонетки.
вчора, 21:13
Опінії
Олігарх-українофоб ні на мить не припиняв грабувати нас із вами під час російської агресії. І він досі при справах.
24 березня, 19:17
Опінії
Голова держави Андрій Єрмак і Володимир Оманський чомусь мовчать про причини блискавичної окупації Херсонщини та інших регіонів
24 березня, 14:25
Опінії
Висунули, але всунути тепер буде важко, бо фігурант на прізвисько "Труфальдіно" знаходиться у Монако.
24 березня, 09:15