Посилюються протести проти тарифного свавілля «Київенерго»

УКРАЇНА
01.08.2016, 14:00
Посилюються протести проти тарифного свавілля «Київенерго»

Олександр Борщевський

Лауреат золотої медалі і премії «Незалежність» Київської організації Національної спілки журналістів України, головний редактор журналу «Світ єдиноборств»

Українська людина впродовж відпущеного їй часу постійно натикається на мури нерозв’язаних проблем. Особливо, коли це стосується сфери житлово-комунального господарства, послуг і платежів.

Зокрема, у Києві йдеться, насамперед, про публічне акціонерне товариство «Київенерго». Нещодавно під час масових протестів громадян під Верховною Радою України, де вимагали скасувати підвищення тарифів, серед «героїв» цього народного виступу фігурувала і компанія «Київенерго». Тут, біля стін парламенту та в деяких інших місцях громадського скупчення, неодноразово чув від людей нищівну критику на адресу столичних енергетиків і словесні пасажі, типу, відгодували на свою голову великого енергетичного монстра, а тепер повинні безпідставно сплачувати за його великими і необґрунтованими тарифами, якось взаємодіяти з численними його офісами, відлагодженою системою опору та протидії, працівників якої нерідко відрізняє байдужість, брехливість, грубе та високомірне ставлення до людей, які приречені нести на собі нервово-психологічний тягар та ще й фінансові збитки.

Дехто не без підстав вважає: якщо на діяльність «Київенерго» не зверне увагу Генеральна прокуратура, Контрольне-Ревізійне Управління Міністерства фінансів України, столична адміністрація, поки ця ненажерлива структура не повернеться знову у комунальну власність Києва – конституційного порядку не буде, тарифне пограбування киян і «дивні» фінансові розрахунки продовжуватимуться. Може й так. Отже, як наслідок цієї вакханалії, можуть продовжуватися порушуватися конституційні права людей, а також положення Концепції і Закону України «Про національну безпеку». Хіба ж це можна допустити? А небайдужим громадянам слід порадити взятися за епістолярний жанр. Якщо щотижня у Кабінет Міністрів чи Київську адміністрацію, Генеральну прокуратуру і Верховну Раду будуть надсилатися скарги і листи-протесту проти тарифної політики і сумнівних платіжок з розрахунками від Київенерго споживачам, з’явиться надія на справедливе вирішення проблем, пов’язаних з діяльністю столичних енергетиків.

Піком останніх зловживань «Київенерго» стали нові платіжки киянам з міфічними боргами за централізоване опалення. Наприклад, такі квитанції отримали мешканці 16-ти поверхового житлового будинку по вулиці Теодора Драйзера 14/33. Згідно з письмовими роз’ясненнями з ПАТ «Київенерго», комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр» м.Києва з «технічних причин» помилково виставило неправильну суму до сплати за послугу з централізованого опалення у листопаді 2015 року.

Тому у червні 2016 року (тобто, через 8 місяців) у Київенерго зробили дивні перерахунки і за новими схемами нарахували людям борги на різні суми. Дурнями вважають всіх – тільки не самих себе. Начебто цифрові показники за спожиту електроенергію у листопаді минулого року передавали в інформаційно-обчислювальний центр не представники «Київенерго», а вигадувалися самими фахівцями центру. Ганебний спектакль, схожий на злу казку.

Я звернувся з офіційним журналістським запитом до керівництва «Інформаційно-обчислювального центру» м. Києва з проханням підтвердити або ж спростувати вищезгадані факти. Поки відповіді немає, хоча минув тиждень. Нагадаю, що згідно Закону України «Про публічний доступ до інформації» відповідь звідси мені мали надати через 5 днів. Певно, немає конкретних доказів чи інших коментарів.

Цілком закономірно, що нинішня дивна бізнес-діяльність ПАТ «Київенерго» отримала й отримує нищівну критику в засобах масової інформації. Заслуговують на увагу громадськості і владних інституцій наступні матеріали: «Понад 700 будинків залишилися без гарячої води» ( сайт «depo Київ»), «Кияни скаржаться: Київенерго нараховує штучні борги» («Страйк» - перший соціальний портал), «Київенерго наживається на субсидіях» (інформ.портал « Znaj.ua» ), «Як Київенерго «нагріває» киян» - сайт «Стоп.Откат»), «Кияни відмовляються платити компанії Ахметова «криваві гроші» - телеканал «ZIK»), «Киевэнерго Ахметова шантажирует столицу полным прекращением своей работы» – (сайт «Мой Киев») Цей негативний перелік можна продовжувати…

Чи знають про це все у державних владних кабінетах та у структурах правоохоронної системи, у Верховній Раді України? Нормальна соціальна людина ніколи не зможе примиритися з фактами таких «послуг» та опіки від згаданої структури.

Замість епілогу

Олігархічний спрут у розпалі нечестивої активності. Йому вже замало матеріальних ресурсів. Він заповзявся знищити духовний і фінансовий потенціал аборигенів. Ворог страшний ще й тим, що для нього не існує феномену справедливості і законності. Його зухвалість адекватна його бажаннями до збагачення й пригнічення простих людей. Ворог культурний і розумний усвідомлює, що є сфери життєдіяльності, нефахове втручання в які несе загрозу для нього самого. Для ворога темного засторог і сумнівів не існує. Він діє з позиції грубої сили. З освіченим ворогом є надія бодай на ситуативні розумні компроміси. З іншим….??? За більш-менш нормальних умов, цей фактор міг би лишитися непоміченим, за ненормальних – впадає у вічі. Реакція на несправедливість, яка стає ще очевиднішою від того, що пов’язана з чужим по крові.