Посли Польщі та Ізраїля відзначилися відверто антиукраїнськими заявами

ПОЛІТИКА
02.01.2020, 20:30
Воїни УПА
Воїни УПА
Фото: 24tv.ua

Дипломати вважають, що діяльність патріотів, які боролися за Незалежність України, треба назавжди засудити.

Посол Республіки Польща Бартош Ціхоцкі й Посол Держави Ізраїль Джоель Ліон занепокоєні ушануванням в Україні пам’яті діячів Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА).

Про це йдеться у спільній заяві послів, оприлюдненій на сайті Посольства Польщі в Україні, яка витримана в традиціях російської пропаганди.

«З великим занепокоєнням та сумом ми зауважили, що представники влади різних рівнів України, у тому числі Львівська обласна рада та Київська міська державна адміністрація, й досі відзначають історичні події та їх постаті, які потрібно раз і назавжди засудити», – заявили посли.

У заяві зазначається, що 24 грудня Львівська обласна рада прийняла постанову, яка спрямована на виділення державних коштів у 2020 році на вшанування пам’яті Андрія Мельника, якого таврували як «нацистського колаборанта», а Івана Липу і його сина Юрія Липу названо «ксенофобськими, антисемітськими та антипольськими діячами».

Крім того, посли заявили, що 1 січня КМДА на своїй будівлі виставила банер із зображенням Степана Бандери.

В спільній заяві послів Польщі та Ізраїля українські націоналісти прирівнюються до осіб, які активно пропагували етнічні чистки, чия діяльність нібито призвела до численних невинних жертв серед поляків та євреїв, а їх вшанування  спробами спотворення історії Другої світової війни.

Нагадаємо, що Провідник ОУН Степан Бандера був ув’язненим в німецьких тюрмах і концтаборі Заксенгаузен у 1942–44 роках та був вбитий агентом КГБ в 1959 році в Мюнхені.

Письменник Липа відомий і як організатор підпільних курсів з підготовки медичних кадрів для Української Повстанської Армії. Йому українському державнику, в 1943 році, гітлерівцями було запропоновано очолити маріонетковий уряд України. Однак Юрій Липа відкинув цю ганебну пропозицію. В 1944 році Юрій Липа був захоплений підрозділом НКВС і його було по-звірячому замордовано.

Батько Юрія Іван Липа засновник таємного у царській Росії товариства «Братство Тарасівців», яке мало за свої завдання поширення ідей Тараса Шевченка та боротьбу за національне визволення українського народу. Відповідальний за питання культури й віровизнання в уряді УНР.

Зазначимо також, що і в матеріалах про засуджених на відомому Нюрнберзькому трибуналі українських націоналістів немає.

Дослідники відзначають, що у 25 томі зазначено, що все більше українців у таборах праці пристають до «табору Бандери», і що емігранти беруть участь в рухах як Бандери, так і Мельника проти німців. Двадцять сьомий том містить свідоцтва, що деякі масові розстріли здійснені німцями були помстою «групам Бандери». У 29 томі згадується «рух Бандери», спрямований на досягнення державності України. У 38 томі йдеться про відданість українців та «руху Бандери» ідеї самостійності України.

Посли Польщі та Ізраїля відзначилися відверто антиукраїнськими заявами_1

Наказ страчувати бандерівців без суду, вміщений в томі 39 повного зібрання матеріалів Нюрнберзького процесу.

Наразі реакції з боку нинішньої влади України на антиукраїнські висловлювання іноземних дипломатів не має.

Читайте також:
У Республіці Комі на 94 році життя помер краєзнавець і відомий російський історик литовського походження Анатоліс Смілінґіс.
19 червня, 12:37
Айвіс Берзіньш хотів, щоб його діти взимку не сиділи на дивані перед телевізором, а активно проводили час на вулиці.
16 лютого, 11:03
Грем Шема вже тричі літав на літаку «Cessna 172» як стажист.
14 січня, 11:08
Елітною військовою частиною з квітня 2017 року керував Ігор Олександрович Попов.
12 січня, 14:49
Проведення масового щеплення населення медичними препаратами від коронавірусу не гарантує негайного завершення глобальної епідемії.
08.12.2020, 11:24