Посол України в Ізраїлі заявляє про провокацію

СВІТ
20 березня, 20:43
Українські біженці в аеропорту Бен-Гуріона
Українські біженці в аеропорту Бен-Гуріона
Фото: Главком

"Наших біженців видають за повій"

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив про проблеми, з якими стикаються українці, які хочуть втекти від війни до Ізраїля. Своє бачення він виклав в інтерв’ю «Главкому».

У такому висвітленні, мабуть, були зацікавлені чи ізраїльський уряд, чи наші північні сусіди.

Посол розповів, що відбувається з нашими громадянами, які сподівалися на безвізовий в’їзд, а вже на місці дізналися про нові правила в’їзду та про можливі провокації проти них.

«Мені важко говорити чітко цифрами, бо інформація дуже розрізнена. Наш консул чергує в аеропорту Бен Гуріона 24 години. Але бачу, що в ізраїльських і в українських ЗМІ трапляються вкиди. Наприклад, повернули назад 12 родин, але пішли вкиди, що це – колишні повії, які працювали в Ізраїлі незаконно. Але серед них були жінки з дітьми, бабуся з внуками… Які повії, про що ви говорите?! Наш консул на свої очі бачив цих людей, вони на повій зовсім не схожі, як ви розумієте.

Вони ніч переночували в аеропорту на підлозі і їх депортували туди, звідки вони прилетіли, – в Польщу.

Це дуже швидко відбувається, ізраїльтяни не зацікавлені надовго це розтягувати. А в такому висвітленні, мабуть, були зацікавлені чи ізраїльський уряд, чи хтось із наших близьких друзів з півночі», – наголосив Корнійчук.

Він додав, що «людей, яких залишають ночувати в аеропорту, треба принаймні нагодувати, і ми це робимо». Якщо людина приїхала з документами, у яких сплив термін дії, чи взагалі без документів по внутрішньому паспорту, то вона паспортизується прямо в аеропорту.

Також видається закордонний паспорт, чи свідоцтво на повернення, документи, які засвідчують особу англійською мовою.

Щодо розповідей про довге і принизливе «мурижиння» українців в ізраїльському аеропорту, посол зазначив: «Ми також «мурижили» ізраїльтян в аеропортах.Така відповідь працює найкраще».


З початком війни Ізраїль зупинив дію безвізового режиму для громадян України. Окрім того, Ізраїль відмовляється приймати біженців, що тікають від війни. Просто з аеропорту Бен-Гуріона українські родини депортували до Польщі.

У зв’язку з такими діями уряду наш посол звернувся до Верховного суду Ізраїлю та особисто міністра внутрішніх справ Айєлет Шакед. Корнійчук у своєму позові стверджує, що Шакед порушує домовленості про безвізовий режим та взагалі не має повноважень одноосібно визначати правила прийому біженців з України.

Також Євген Корнійчук заявив, що громадян Росії і Білорусі при цьому впускають без обмежень і без всяких електронних віз.

Мені більше незрозуміло, чому громадян Росії і Білорусі при цьому впускають без обмежень і без всяких електронних віз. Я рік тут перебуваю послом і вже втомився, хочу додому з цієї країни.

Джерело

Читайте також:
Світ
Громадянина окупованої московитами Республіки Білорусь застрелили під час риболовлі на Дніпрі на межі з Чернігівською областю.
11 травня, 22:45
Світ
У середмісті Єревану протестувальники зводять барикади, вимагаючи від вірменського прем'єр-міністра Ніколи Пашиняна подати у відставку.
01 травня, 21:44
Війна
Путінський режим всіляко намагається розгорнути другий фронт проти України, особливо після невдачі з втягуванням білоруської армії.
26 квітня, 17:00
Війна
Охочих воювати за псевдоісторичну маячню Владіміра Путіна трохи далі від дивану на росії меншає з кожною пожежею у Білгороді та Брянську.
26 квітня, 07:09
Війна
У двох селах Білгородської області рф запроваджено режим надзвичайного стану через вибух снаряда, нібито запущеного "з боку України".
23 березня, 18:16
Війна
ДПСУ показала відео, як російський штурмовик бомбардував село в Білорусі
11 березня, 17:20