Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням"

ВІЙНА
26.05.2023, 07:15
Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням"

Ллойд Остін висловив сподівання, що "у справі F-16 Конгрес буде готовий допомогти"

Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням", тому міністр оборони США Ллойд Остін сподівається на підтримку з боку Конгресу та союзників.

Як повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон", про це він заявив на пресконференції у Вашингтоні, розповідаючи про плани відправлення в Україну винищувачів четвертого покоління.

Остін подякував Конгресу за те, що досі як республіканці, так і демократи підтримували плани з надання військової допомоги Україні.

"Сподіваюся, що й у випадку з F-16 Конгрес буде готовий допомогти", - додав він.

Він також наголосив, що фінансування програми з передання літаків, на його думку, має лягти не лише на США, а й на їхніх партнерів, зокрема на тих, хто не буде готовий віддати Києву свої літаки.

"Ці зусилля мають бути міжнародними", - сказав Остін.

Нагадаємо, низка країн НАТО вже висловила готовність навчати українських пілотів та потім передати Україні  винищувачів четвертого покоління F-16.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що винищувачі F-16 наразі не були б достатньо дієвими для забезпечення оборони повітряного простору, оскільки в росії зберігається значна перевага в авіації.

За словами генерала США, одним із ключових питань у наданні Україні F-16 є забезпечення контролю за повітряним простором.

"Найшвидший і найдешевший спосіб захистити повітряний простір – робити це із землі й надавати ефективні наземні системи ППО. Це найбільш ефективний шлях перешкодити росіянам здобути перевагу в повітрі, й саме це ми робили", – вказав він.

"Що стосується F-16: сам літак коштує мільярд доларів, його утримання – ще мільярд доларів. Тобто один літак коштує два мільярди доларів. У росіян – тисячі літаків-винищувачів четвертого й п’ятого поколінь. Тому, щоб протистояти їм у повітрі, потрібна суттєва кількість винищувачів четвертого й п’ятого поколінь", – додав Міллі.

Він, однак, вказав, що в майбутньому F-16 відіграватимуть роль у складі Військово-повітряних сил України, але на те, щоб розбудувати повітряні сили необхідного обсягу й потужності, піде значна кількість часу.
 

Читайте також:
Війна
Міністерство оборони Бельгії також передаватиме боєприпаси для винищувачів зі своїх запасів.
вчора, 10:35
Війна
Пакет міститиме системи HIMARS, артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм.
24 травня, 11:15
Війна
Вона здатна вражати повітряні цілі, такі як безпілотники, вертольоти й літаки, ракетами з лазерним наведенням як вдень, так і вночі.
10 травня, 17:05
Війна
ЗСУ отримали перше озброєння з нового пакету допомоги від США До партії увійшли протитанкові ракети й 155-міліметрові артилерійські снаряди.
04 травня, 19:35
Війна
Союзники не оголошували про своє рішення публічно і на те є свої причини, наголосила глава латвійського МЗС
01 травня, 18:41
Війна
Президент Конгресу українців Канади Олександра Хичій вважає, що Оттаві слід суттєво наростити військову допомогу Україні.
27 квітня, 13:23