Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням"

ВІЙНА
26 травня, 07:15
Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням"

Ллойд Остін висловив сподівання, що "у справі F-16 Конгрес буде готовий допомогти"

Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням", тому міністр оборони США Ллойд Остін сподівається на підтримку з боку Конгресу та союзників.

Як повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон", про це він заявив на пресконференції у Вашингтоні, розповідаючи про плани відправлення в Україну винищувачів четвертого покоління.

Остін подякував Конгресу за те, що досі як республіканці, так і демократи підтримували плани з надання військової допомоги Україні.

"Сподіваюся, що й у випадку з F-16 Конгрес буде готовий допомогти", - додав він.

Він також наголосив, що фінансування програми з передання літаків, на його думку, має лягти не лише на США, а й на їхніх партнерів, зокрема на тих, хто не буде готовий віддати Києву свої літаки.

"Ці зусилля мають бути міжнародними", - сказав Остін.

Нагадаємо, низка країн НАТО вже висловила готовність навчати українських пілотів та потім передати Україні  винищувачів четвертого покоління F-16.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що винищувачі F-16 наразі не були б достатньо дієвими для забезпечення оборони повітряного простору, оскільки в росії зберігається значна перевага в авіації.

За словами генерала США, одним із ключових питань у наданні Україні F-16 є забезпечення контролю за повітряним простором.

"Найшвидший і найдешевший спосіб захистити повітряний простір – робити це із землі й надавати ефективні наземні системи ППО. Це найбільш ефективний шлях перешкодити росіянам здобути перевагу в повітрі, й саме це ми робили", – вказав він.

"Що стосується F-16: сам літак коштує мільярд доларів, його утримання – ще мільярд доларів. Тобто один літак коштує два мільярди доларів. У росіян – тисячі літаків-винищувачів четвертого й п’ятого поколінь. Тому, щоб протистояти їм у повітрі, потрібна суттєва кількість винищувачів четвертого й п’ятого поколінь", – додав Міллі.

Він, однак, вказав, що в майбутньому F-16 відіграватимуть роль у складі Військово-повітряних сил України, але на те, щоб розбудувати повітряні сили необхідного обсягу й потужності, піде значна кількість часу.
 

Читайте також:
Війна
Якщо дозволити путіну виграти в Україні, його наступною ціллю може стати один із союзників США по НАТО.
21 листопада, 06:35
Війна
Йдеться про обслуговування винищувачів впродовж певного часу.
18 листопада, 13:55
Світ
Захід має посилити військову допомогу українцям, щоби не дати Кремлю перемогти. Адже диктатури всього світу спостерігають за війною.
16 листопада, 10:58
Війна
Але пакети військової допомоги будуть значно меншими.
10 листопада, 08:35
Світ
Демократи наголошують на важливості надання допомоги Україні.
08 листопада, 07:14
Війна
До нього увійшли боєприпаси до систем NASAMS та HIMARS. Також ЗСУ буде надано боєприпаси з лазерним наведенням для боротьби з БПЛА.
03 листопада, 18:45