Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням"

ВІЙНА
26 травня, 07:15
Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням"

Ллойд Остін висловив сподівання, що "у справі F-16 Конгрес буде готовий допомогти"

Постачання Україні F-16 буде "дорогим задоволенням", тому міністр оборони США Ллойд Остін сподівається на підтримку з боку Конгресу та союзників.

Як повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон", про це він заявив на пресконференції у Вашингтоні, розповідаючи про плани відправлення в Україну винищувачів четвертого покоління.

Остін подякував Конгресу за те, що досі як республіканці, так і демократи підтримували плани з надання військової допомоги Україні.

"Сподіваюся, що й у випадку з F-16 Конгрес буде готовий допомогти", - додав він.

Він також наголосив, що фінансування програми з передання літаків, на його думку, має лягти не лише на США, а й на їхніх партнерів, зокрема на тих, хто не буде готовий віддати Києву свої літаки.

"Ці зусилля мають бути міжнародними", - сказав Остін.

Нагадаємо, низка країн НАТО вже висловила готовність навчати українських пілотів та потім передати Україні  винищувачів четвертого покоління F-16.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що винищувачі F-16 наразі не були б достатньо дієвими для забезпечення оборони повітряного простору, оскільки в росії зберігається значна перевага в авіації.

За словами генерала США, одним із ключових питань у наданні Україні F-16 є забезпечення контролю за повітряним простором.

"Найшвидший і найдешевший спосіб захистити повітряний простір – робити це із землі й надавати ефективні наземні системи ППО. Це найбільш ефективний шлях перешкодити росіянам здобути перевагу в повітрі, й саме це ми робили", – вказав він.

"Що стосується F-16: сам літак коштує мільярд доларів, його утримання – ще мільярд доларів. Тобто один літак коштує два мільярди доларів. У росіян – тисячі літаків-винищувачів четвертого й п’ятого поколінь. Тому, щоб протистояти їм у повітрі, потрібна суттєва кількість винищувачів четвертого й п’ятого поколінь", – додав Міллі.

Він, однак, вказав, що в майбутньому F-16 відіграватимуть роль у складі Військово-повітряних сил України, але на те, щоб розбудувати повітряні сили необхідного обсягу й потужності, піде значна кількість часу.
 

Читайте також:
Війна
Маловідома в Україні німецька військово-промислова корпорація допоможе зміцнити бойові підрозділи наших захисників на фронті.
02 червня, 18:04
Новини
Кількість установок, яку планують придбати, у Пентагоні не уточнили.
01 червня, 13:05
Війна
Нідерланди мають 42 винищувачі F-16, 24 з яких наразі використовуються армією та не можуть бути відправлені в Україну
26 травня, 14:55
Світ
Також буде обговорюватися надання боєприпасів та передачу Україні F-16, - Пентагон
24 травня, 10:05
Війна
Боєприпаси для HIMARS та артилерійські снараяди. Що ще увійде до нового пакету військової допомоги
21 травня, 10:00
Війна
Амстердам хоче бути лідером авіаційної коаліції, котра планує озброювати Київ сучасними зразками західних винищувачів.
20 травня, 20:06