#ПовернітьНамГолову: кандидати у президенти майже не голосують
Кандидати у президенти України, що вже мають мандати народних депутатів, так захопились виборами, що забули про свої робочі обов'язки. Принаймні, голосувати вони майже припинили. "Останній Бастіон" дуже образився на такий підхід із боку політиків, оскільки Полтавщина все ще лишається лідером по кількості громад, не маючих керівництва.
Список кандидатів у президенти нараховує 16 народних депутатів, які наразі не склали повноваження та продовжують користуватись перевагами статусу парламентаря. На жаль, робочі здібності слуг народу це ніяк не стимулює: одразу 14 бажаючих вхопитись за пост гаранта навіть не імітують активність під час засідань Верховної Ради. Так, поки Юрій Тимошенко голосує у 69% обговорень, і Віктор Кривенко (70%) хоча б не забувають, для чого їх обирали в парламент, решта кандидато-депутатів про такі дрібниці навіть не згадує.
Почнемо з основної когорти, яка працює хоч якось. Антигероєм даного рейтингу є Олег Ляшко: політик настільки зайнятий своєю виборчою кампанією, що відмітився лише у 13% голосувань. Трохи активніше поводиться Сергій Каплін, який нещодавно потрапив у скандал, переплутавши власну програму з виборчими обіцянками Адольфа Гітлера - у цього нардепа вистачило енергії на 16% законопроектів. Наступним іде Олександр Вілкул, який дивом обігнав попередника: 17%. Юлія Тимошенко пішла у відрив, але все одно працює недостатньо кваліфіковано, як на свою риторику (27%), Олександр Шевченко зважився на 28% голосувань, а у Юрія Дерев'янка набралось 30%. Ольга Богомолець проявила себе у 33% випадків, очолює список лінивих депутатів Дмитро Добродомов: 36%.
А тепер задамо питання виборцям, які проштовхували в парламент Євгена Мураєва (0,97%), Віталія Купрія (1%), Сергія Таруту (1%) та інших лінтюхів: ви точно готові голосувати за них ще раз?
Все дуже просто. Насправді наші жарти про лінь частково правдиві, проте є й інший мотив. Наразі кандидати у президенти або зайняті надто масштабним піаром - взяти, наприклад, Олега Ляшка з його автобусами - або не хочуть дратувати виборців. У нашому суспільстві точних зрізів по думці населення не буває по причині великої кількості штучних соціологічних експериментів; і от, із року в рік парламентарі стають заручниками власних корупційних оборудок, завдяки яким підрахувати точні електоральні позиції щодо певних законопроектів.
По цим причинам народні депутати, що мають президентські амбіції, й бояться виходити в публічний простір. Яскравим прикладом невдалої спроби може бути ефір Сергія Капліна, що спробував грати на полі суперника. Явившись у ефір 5 каналу, він закинув вудку до чужого електорату. Втім, незнання власних позицій підвело політика: ведучі майже годину зачитували йому окремі пункти з передвиборчої програми Адольфа Гітлера, а кандидат не розумів цього й захищав названі пропозиції.
Здається, інші народні депутати не готові експериментувати, тому й сидять собі нишком, не виявляючи ініціативи.
Нагадуємо, що наразі Полтавщина залежить від настрою народних депутатів. На жаль, саме в нашій області розташувались 15 громад, яким Верховна Рада так і не призначила керівництво. Це не тільки ставить під сумнів адекватність парламентарів, але й болюче б'є по процесу децентралізації, який активно запроваджується в містах та селах України. Проте деякі заяви лежать у Раді ще з 2017 року, досі чекаючи хвилинки уваги з боку параментарів.
Для того, аби нагадувати читачам про таку гостру проблему, "Останній Бастіон" запустив символічний хештег #ПовернітьНамГолову. Щодня ми плануємо викладати цікаві факти про нинішнє скликання Верховної Ради, нагадуючи людям, що деякі обов'язки парламент мав виконати ще два роки тому. Наприклад, минулого разу ми дізнались, що 58 народних депутатів взагалі не ходять на роботу в 2019 році.