Пожежі у тропічному лісі можуть спричинити танення льодовиків Антарктиди

27 січня, 22:07
Пожежі у тропічному лісі можуть спричинити танення льодовиків Антарктиди
Фото: google

Науковці виявили, що горіння дерев Амазонки може спричинити катастрофічні наслідки для усієї екосистеми нашої планети.

Дерева, підпалені в бразильському тропічному лісі Амазонки, можуть сприяти таненню льодовиків у Гімалаях і Антарктиді, оскільки віддалені екосистеми тісніше пов’язані між собою, ніж вважалося раніше, показало нове дослідження.

Відповідно до статті, опублікованої цього місяця в Nature Climate Change, науковці виявили новий атмосферний шлях, який бере початок в Амазонці, проходить уздовж Південної Атлантики, потім через Східну Африку та Близький Схід, поки не досягає Центральної Азії.

Цей зв’язок, який простягається на 20 000 кілометрів по всій земній кулі, означає, що коли Амазонка нагрівається, температура на Тибетському плато також підвищується. Це дослідження одне з перших, що вивчає взаємодію між екосистемами, яким загрожує досягти кліматичної переломної точки, яка призведе до незворотних змін.

Більш важливо те, що нещодавно відкритий шлях свідчить про те, що крах однієї екосистеми може дестабілізувати й інші, що призведе до каскаду переломних подій по всій планеті.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Влада міст Гельсинкі та Еспоо готується демонтувати свої очисні споруди водної мережі для подальшого транспортування до Києва.
22 березня, 19:34
Світ
Німецькі проєкти, зокрема, охоплюватимуть питання підтримки України у виконанні Паризької угоди та адаптації до наслідків зміни клімату
28 лютого, 17:20
Життя
Пропонований перехід на сонячну та вітрову енергію може сприяти швидшому зростанню та створити шаблон для країн, які залежать від вугілля
16 січня, 15:15
Світ
Близько 6000 демонстрантів зібралися, щоб протестувати проти розширення вугільної шахти.
16 січня, 12:38
Життя
Згідно з дослідженнями змінюється поведінка дельфінів, що ускладнює їм полювання та розмноження.
14 січня, 16:34