Правки Пашинського й Павленко зробили Антикорупційне бюро недієздатним

УКРАЇНА
16.10.2014, 14:23
Правки Пашинського й Павленко зробили Антикорупційне бюро недієздатним

У ніч на вівторок члени комітету Ради з боротьби з корупцією внесли зміни в законопроект про Антикорупційне бюро, які позбавлять орган політичної незалежності.

Про це йдеться в заяві Центру протидії корупції, пише Українська правда.

Як заявляють активісти, правки до законопроекту про Антикорупційне бюро, які можуть зробити роботу Бюро непрозорою, внесені депутатами від «Батьківщини» Сергієм Пашинським і «УДАРу» Ростиславом Павленко.

Зокрема, заявляють в ЦПК, правками Пашинського і Павленко знищується положення про неможливість працювати в Бюро людям, які останні 5 років служили в правоохоронних органах, займаючись «боротьбою з корупцією» в МВС, СБУ, прокуратурі, податковій та інших силових відомствах.

Це не дозволить, за словами активістів, «набрати нових людей, а не працюючих і підтримуючих корупційну систему сьогодні».

Крім того, зникло положення, щодо обов'язкового проходження поліграфа усіма співробітниками Бюро при прийомі на роботу, «що дало б додаткову можливість перевірки «ключових» борців з високопоставленою корупцією на чесність і непричетність до схем».

Правками Пашинського-Павленко також істотно урізали політичну незалежність Бюро.

«Якщо раніше звільнити голову з політичних мотивів було неможливо, то тепер за поданням 150 народних депутатів, тобто 1, або максимум 2 фракцій в парламенті, можна підняти питання про відсторонення голови. Підтримати це мають 226 народних депутатів, тобто простою більшістю Ради », - йдеться в заяві ЦПК.

Крім того внесеними правками був змінений і порядок оплати роботи співробітників Бюро. Раніше законом визначалася мінімальна заробітна плата слідчого на рівні не менше 18 тисяч гривень, що мало забезпечити непідкупність співробітників.

«З одного боку створення спецоргану по боротьбі з корупцією серед вищих чиновників є досягненням для України, але, фактично, Бюро вже від самого створення буде органом-інвалідом, адже не буде політичної незалежності. А працювати в ньому зможуть ті ж старі кадри», - заявила Дарина Каленюк, виконавчий директор ЦПК.