Правоохоронці США та Британії розкрили небезпечне хакерське угрупування з Москви

КРИМІНАЛ
07.12.2019, 10:48
Правоохоронці США та Британії розкрили небезпечне хакерське угрупування з Москви
Фото: comments.ua

США і Великобританія оголосили про розкриття найнебезпечнішого хакерського угруповання в світі.

Воно має назву Evil Corp, а його творець Максим Якубець їздить по Москві на Lamborghini, повідомляє Meduza.

За десять років угруповання викрало у громадян і організацій зі США та Великобританії сотні мільйонів доларів, заявили правоохоронці. За допомогу в затриманні Якубця США призначили рекордну для кіберзлочинця винагороду в 5 мільйонів доларів.

Правоохоронці США та Британії розкрили небезпечне хакерське угрупування з Москви_1

Діяльність хакерів стала предметом «безпрецедентного» спільного розслідування, проведеного ФБР, а також британськими Національним агентством по боротьбі зі злочинністю (NCA) і Національним центром кібербезпеки (NCSС).

Розслідування діяльності хакерів почалося в 2014 році, коли спеціальна група в складі NCA зайнялася вивченням одного з основних інструментів хакерів групи, трояна під назвою Dridex .

У 2015 році NCA спільно з ФБР змогли ненадовго знешкодити його, однак протягом декількох тижнів угрупування Evil Corp модифікувало софт і відновило свою діяльність.

У США Якубець також став одним з фігурантів кримінального розслідування у справі проти хакера Євгена Богачова, якого підозрюють у поширенні шкідливого софту під назвою Zeus. Сам Богачов також розшукується ФБР: за допомогу в його затриманні призначена нагорода в 3 мільйони доларів. В цілому за допомогою Zeus в США були зроблені спроби розкрадань на 220 мільйонів доларів, а фактичні втрати жертв склали близько 70 мільйонів доларів. Якубець у схемі відповідав за спрощення виведення грошей з чужих рахунків, заявили в американському Мін'юсті.

Держдепартамент США оголосив нагороду за допомогу в затриманні Якубця в розмірі 5 мільйонів доларів США. Це «найбільша нагорода за кіберзлочинця», зазначено у спільній заяві правоохоронних відомств.

Читайте також:
Суд дозволив провести заочне слідство вбивств мітингувальників на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.
10:32
Відомо, що за підсумками бійки нікого не затримали, а одним з «порушників» виявився 17-річний місцевий житель.
вчора, 16:36
Йому обрано запобіжний захід тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.
вчора, 15:44
Гризунами, що на складах Державного агентства резерву "з'їли" зерно на 800 мільйонів гривень, виявився один профільний чиновник.
вчора, 11:37
Все відбулося за торішнім сценарієм, коли люди з оточення Іллі Киви підпалили автівку головного редактора "Останнього Бастіону".
11 серпня, 14:31
Харчі, передбачені для пацієнтів військового госпіталю у Краматорську, збувалися в торговельних закладах.
11 серпня, 10:56