Правоохоронці США та Британії розкрили небезпечне хакерське угрупування з Москви

КРИМІНАЛ
07.12.2019, 10:48
Правоохоронці США та Британії розкрили небезпечне хакерське угрупування з Москви
Фото: comments.ua

США і Великобританія оголосили про розкриття найнебезпечнішого хакерського угруповання в світі.

Воно має назву Evil Corp, а його творець Максим Якубець їздить по Москві на Lamborghini, повідомляє Meduza.

За десять років угруповання викрало у громадян і організацій зі США та Великобританії сотні мільйонів доларів, заявили правоохоронці. За допомогу в затриманні Якубця США призначили рекордну для кіберзлочинця винагороду в 5 мільйонів доларів.

Правоохоронці США та Британії розкрили небезпечне хакерське угрупування з Москви_1

Діяльність хакерів стала предметом «безпрецедентного» спільного розслідування, проведеного ФБР, а також британськими Національним агентством по боротьбі зі злочинністю (NCA) і Національним центром кібербезпеки (NCSС).

Розслідування діяльності хакерів почалося в 2014 році, коли спеціальна група в складі NCA зайнялася вивченням одного з основних інструментів хакерів групи, трояна під назвою Dridex .

У 2015 році NCA спільно з ФБР змогли ненадовго знешкодити його, однак протягом декількох тижнів угрупування Evil Corp модифікувало софт і відновило свою діяльність.

У США Якубець також став одним з фігурантів кримінального розслідування у справі проти хакера Євгена Богачова, якого підозрюють у поширенні шкідливого софту під назвою Zeus. Сам Богачов також розшукується ФБР: за допомогу в його затриманні призначена нагорода в 3 мільйони доларів. В цілому за допомогою Zeus в США були зроблені спроби розкрадань на 220 мільйонів доларів, а фактичні втрати жертв склали близько 70 мільйонів доларів. Якубець у схемі відповідав за спрощення виведення грошей з чужих рахунків, заявили в американському Мін'юсті.

Держдепартамент США оголосив нагороду за допомогу в затриманні Якубця в розмірі 5 мільйонів доларів США. Це «найбільша нагорода за кіберзлочинця», зазначено у спільній заяві правоохоронних відомств.

Читайте також:
Зброю та понад 110 набоїв виучили запорізькі правоохоронці під час рейду в селі Іванівка Кам’янсько-Дніпровського району.
14:05
Відкрити провадження щодо народного депутата України може виключно генпрокурор.
23 січня, 07:21
Депутат отримав від прокуратури підозру у справі щодо можливого завищення вартості робіт по нанесенню розмітки.
22 січня, 15:52
Із замовлення на 100 мільйонів гривень екс-посадовці Міністерства привласнили третину суми.
22 січня, 14:37
Під час проведення оперативно-профілактичних заходів сумські правоохоронці затримали чоловіка з невідомим предметом.
22 січня, 11:35