Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці

КРИМІНАЛ
09.11.2023, 12:05
Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці

Через діяльність ОЗУ держава зазнала понад 475 млн ₴ збитків.

8 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили та припинили діяльність злочинної організації, члени якої забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами чорного та сірого імпорту в зоні діяльності Волинської митниці.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом колишнього працівника правоохоронних органів у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення важливих формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_1Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_2Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_3Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_4Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_5Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_6Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_7Правоохоронці ​​викрили злочинну організацію на Волинській митниці_8

Про підозру повідомили десятьом особам, дії яких кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Йдеться про:

  • п’ятьох службових осіб Волинської митниці;
  • п’ятьох фізичних осіб;

Організатора злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Викриттю злочинної схеми та ефективності розслідування НАБУ і САП сприяла конструктивна співпраця з Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідчі дії тривають, НАБУ і САП встановлюють інших можливих учасників злочинної організації.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Він вніс до 8,6 мільйона гривень подарунка від батька, якого наразі шукає СБУ
01 березня, 16:11
Кримінал
В цю проблему вже включились посли G7 та спецпредставники від США по корупції в Україні.
01 березня, 11:45
Кримінал
Його було викрито на масштабному розкраданні пального під час війни
01 березня, 10:53
Кримінал
Корупціонер перебував у СІЗО понад вісім місяців.
29 лютого, 18:47
Позиція
Після виходу викривальних матеріалів «Останнього Бастіону» розпочалася хвиля звільнень корумпованих чиновників.
29 лютого, 15:30
Кримінал
Гладковського та ексгендиректорів «Укроборонпрому» та «Укрспецекспорту» підозрюють у зловживаннях на майже 13 млн грн.
28 лютого, 16:09