Правозахисники вимагають розслідувати факти катувань Шумкова у російській колонії

ПОЛТАВА
02.11.2020, 16:24
Правозахисники вимагають розслідувати факти катувань Шумкова у російській колонії
Фото: kavun.city

Кремлівські кати грубо порушують Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає розслідувати катування громадянина України Олександра Шумкова у російській колонії. 

Про це вона написала у себе на сторінці у Facebook.

«Повідомлення від рідних щодо завдання тілесних ушкоджень українському політв'язню Олександру Шумкову викликало тривогу та занепокоєння за його життя. Обставини, за яких співробітник ФКУ ВК4 УФСВП РФ у Тверській області наніс фізичну та психологічну шкоду життя і здоров'ю Олександру, – невідомі», – написала омбудсмен.

Вона підкреслила, що таке поводження працівників установи виконання покарань є нічим іншим, як катуванням та жорстоким поводженням з в'язнями, що є грубим порушенням ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

«Звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити термінових заходів реагування, а саме: припинити катування громадянина України, провести ретельне розслідування обставин кричущого порушення прав на життя та особисту безпеку, а також, в межах своїх повноважень, забезпечити надання відповідної медичної допомоги», – написала уповноважена.

Водночас Денисова просить представників міжнародних правозахисних організацій відреагувати на порушення прав бранця Кремля.
 

Читайте також:
Засуджений російськими терористами у справі «українських диверсантів» Олексій Бессарабов звернувся до держсекретаря США Ентоні Блінкена.
вчора, 17:37
Пам'ятайте про політв'язнів в Криму
04 березня, 17:35
Понад три роки він перебував у незаконному ув’язненні в РФ.
24.12.2020, 22:24
Окрім того, ув'язненого перевели в маленьку камеру і поселили разом зі «стукачем.
01.10.2020, 15:46
Адміністрація Торжоцької виправної колонії, в якій не перший рік перебуває українець Олександр Шумков, виплатить йому компенсацію.
24.09.2020, 10:37
Путінський режим відмовляється звільняти громадянина України Олександра Шумкова, викраденого ФСБ РФ улітку 2017 року.
22.09.2020, 10:42