Президент Фінляндії заявив, що країна повинна мати реальні ядерні сили стримування

ВІЙНА
02 березня, 08:35
Президент Фінляндії заявив, що країна повинна мати реальні ядерні сили стримування

Уряд і парламент вирішать, чи захоче Фінляндія змінити чинне законодавство, яке забороняє розміщення ядерної зброї на території країни.

Президент Фінляндії Александар Стубб після складання присяги сьогодні, 1 березня, заявив, що ядерні сили стримування НАТО мають бути реальними для його країни.

Про це повідомляє  Reuters.

На питання про його погляди на ядерну зброю фінський лідер відповів, що уряд і парламент його країни вирішуватимуть, чи захоче Фінляндія змінити чинне законодавство, яке забороняє розміщення ядерної зброї на території країни та її передачу.

«Я би почав із передумови, що ми у Фінляндії повинні мати реальний ядерний засіб стримування, і це те, що ми маємо, оскільки НАТО практично дає нам три засоби стримування завдяки нашому членству. Перший – це військові, тобто солдати, другий – це ракети, тобто боєприпаси, і третій – це ядерне стримування, яке надходить від США», – заявив Стубб під час першої пресконференції на посаді президента.

Зазначається, що під час передвиборчої кампанії напередодні президентських виборів Стубб заявив, що не бачить обмежень для вступу Фінляндії в Альянс, оскільки країна відмовилась від багаторічної військової позаблоковості, і готовий дозволити транспортувати ядерну зброю через територію Фінляндії, але не є прихильником ідеї зберігання ядерної зброї на її території.

«Зараз ми вступаємо в нову еру. У результаті нашого військового союзу та членства в НАТО ми зробили останній крок до західної спільноти цінностей, до якої наша республіка духовно належала протягом усього періоду своєї незалежності» – підкреслив Стубб.

Він також назвав демократію, верховенство права та права людини основними цінностями, на яких ґрунтуватиметься зовнішня політика Фінляндії під його керівництвом.

Раніше про наміри розмістити у себе ядерну зброю заявила Польща.

Прем'єр-міністр Польщі  Матеуш Моравецький заявив, що його країна хотіла б приєднатися до програми ядерного обміну серед країн НАТО з огляду на наміри рф розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Ядерний обмін (Nuclear Sharing) – це програма ядерного стримування НАТО. Вона дозволяє надавати ядерні боєголовки країнам-членам Альянсу, які не мають власної ядерної зброї.

Президент Фінляндії заявив, що країна повинна мати реальні ядерні сили стримування_1

Відомо, що з трьох ядерних держав НАТО (Франція, Велика Британія та США) лише Сполучені Штати надали зброю для спільного використання ядерної зброї. Станом на листопад 2009 року Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди та Туреччина розміщують ядерну зброю США в рамках політики спільного використання ядерної зброї.

Серед іноземних офіційних осіб поширена думка, що Саудівська Аравія та Пакистан мають угоду, згідно з якою Пакистан надасть Саудівській Аравії боєголовки, у випадку загрози безпеці в Перській затоці.

Західний чиновник сказав The Times, що Саудівська Аравія може отримати ядерні боєголовки за лічені дні після наближення до Пакистану. Посол Пакистану в Саудівській Аравії Мухаммед Наїм Хан сказав:

«Пакистан розглядає безпеку Саудівської Аравії не лише як дипломатичну чи внутрішню справу, а як особисту справу».

Наім також сказав, що керівництво Саудівської Аравії вважає Пакистан і Саудівську Аравію однією країною і що будь-яка загроза Саудівській Аравії також є загрозою для Пакистану. Інші постачальники також могли б вступити у війну торгів, якщо Ер-Ріяд вкаже, що шукає ядерні боєголовки. І Саудівська Аравія, і Пакистан заперечують існування будь-якої такої угоди. 

Джерела західної розвідки повідомили The Guardian, що «Саудівська монархія заплатила за до 60% ядерної програми Пакистану, а натомість має можливість купити невеликий ядерний арсенал («п’ять-шість боєголовок») з полиці". 

Саудівська Аравія має потенційну інфраструктуру доставки подвійного призначення, включаючи винищувачі Tornado IDS і F-15S, а також вдосконалені китайські балістичні ракети середньої дальності CSS-2 з точністю, достатньою для ядерних боєголовок, але поставляється з фугасними боєголовками.

 Винищувачі четвертого покоління F-15S Eagle Королівських військово-повітряних сил.
Винищувачі четвертого покоління F-15S Eagle Королівських військово-повітряних сил.

У листопаді 2013 року різні джерела повідомили BBC Newsnight, що Саудівська Аравія могла отримати ядерну зброю з Пакистану за бажанням.

У новій доповіді також стверджується, що, за словами західних експертів, стверджується, що оборонний сектор Пакистану, включаючи його ракетні та оборонні лабораторії, отримав велику фінансову допомогу від Саудівської Аравії.  Гарі Саморе, радник Барака Обами, сказав:

«Я думаю, що саудівці вважають, що у них є певне розуміння з Пакистаном, що в крайньому випадку вони будуть претендувати на придбання ядерної зброї у Пакистану». 

Амос Ядлін, колишній керівник ізраїльської військової розвідки, сказав:

«Вони вже заплатили за бомбу, вони поїдуть до Пакистану і привезуть те, що їм потрібно».

За даними американського аналітичного центру, Центру стратегічних і міжнародних досліджень, звіт ВВС про можливий обмін ядерною зброєю між Пакистаном і Саудівською Аравією є частково невірним.

Немає жодних вказівок на достовірність джерел BBC, а стаття не розширює інформацію про те, що, по суті, є неперевіреною інформацією.

Крім того, якщо Пакистан перенесе ядерні боєголовки на землю Саудівської Аравії, малоймовірно, що будь-яка країна зіткнеться з будь-якими міжнародними наслідками, якби обидві країни дотримувались суворих інструкцій щодо обміну ядерною зброєю, таких як НАТО. 

Дослідницький матеріал, підготовлений Вибірковим комітетом з оборони Палати громад Великої Британії стверджує, що доки діють чинні домовленості НАТО про розподіл ядерної зброї, у держав НАТО буде мало вагомих підстав для скарг, якби така передача відбулася.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень 2023 року у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства», яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до «заборони і повної ліквідації» такого озброєння у декларації, ухваленій наприкінці п'ятиденної зустрічі 1 грудня 2023 року.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Влада Польщі готова піти на розміщення на своїй території американської ядерної зброї.
22 квітня, 16:12
Світ
Ударний американський винищувач F-35A був офіційно сертифікований для перевезення термоядерної гравітаційної бомби B61-12.
09 березня, 08:25
Світ
Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства».
02.12.2023, 16:25
Світ
США таємно розмістили близько 150 ядерних боєголовок на авіабазах у п'яти країнах Європи
13.06.2023, 07:08
Новини
Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.
12.06.2023, 08:59