Польща хоче розмістити на своїй території ядерну зброю

СВІТ
30.06.2023, 21:00
Польща хоче розмістити на своїй території ядерну зброю

Це стане відповіддю на розміщення росією ядерної зброї в Білорусі

Прем'єр-міністр Польщі  Матеуш Моравецький заявив, що його країна хотіла б приєднатися до програми ядерного обміну серед країн НАТО з огляду на наміри рф розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Як пише медіа агенція "Останній Бастіон", про це він сказав після саміту у Брюсселі, повідомляє Polsat News.

Моравецький підтвердив, що Варшава зацікавлена в участі в цій програмі.

"Остаточне рішення буде залежати від наших американських, натовських партнерів. Ми заявляємо про нашу волю діяти швидко в цьому питанні", – зазначив польський прем’єр.

Моравецький наголосив, що "ми не хочемо сидіти склавши руки, поки путін нагнітає різного роду загрози".

Ядерний обмін (Nuclear Sharing) – це програма ядерного стримування НАТО. Вона дозволяє надавати ядерні боєголовки країнам-членам Альянсу, які не мають власної ядерної зброї.

Польща хоче розмістити на своїй території ядерну зброю_1

Відомо, що з трьох ядерних держав НАТО (Франція, Велика Британія та США) лише Сполучені Штати надали зброю для спільного використання ядерної зброї. Станом на листопад 2009 року Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди та Туреччина розміщують ядерну зброю США в рамках політики спільного використання ядерної зброї.

Серед іноземних офіційних осіб поширена думка, що Саудівська Аравія та Пакистан мають узгодженість, згідно з якою Пакистан надасть Саудівській Аравії боєголовки, у випадку загрози безпеці в Перській затоці.

Західний чиновник сказав The Times, що Саудівська Аравія може отримати ядерні боєголовки за лічені дні після наближення до Пакистану. Посол Пакистану в Саудівській Аравії Мухаммед Наїм Хан сказав:

«Пакистан розглядає безпеку Саудівської Аравії не лише як дипломатичну чи внутрішню справу, а як особисту справу».

Наім також сказав, що керівництво Саудівської Аравії вважає Пакистан і Саудівську Аравію однією країною і що будь-яка загроза Саудівській Аравії також є загрозою для Пакистану. Інші постачальники також могли б вступити у війну торгів, якщо Ер-Ріяд вкаже, що шукає ядерні боєголовки. І Саудівська Аравія, і Пакистан заперечують існування будь-якої такої угоди. 

Джерела західної розвідки повідомили The Guardian, що «Саудівська монархія заплатила за до 60% ядерної програми Пакистану, а натомість має можливість купити невеликий ядерний арсенал («п’ять-шість боєголовок») з полиці". 

Саудівська Аравія має потенційну інфраструктуру доставки подвійного призначення, включаючи винищувачі Tornado IDS і F-15S, а також вдосконалені китайські балістичні ракети середньої дальності CSS-2 з точністю, достатньою для ядерних боєголовок, але поставляється з фугасними боєголовками.

Винищувачі четвертого покоління F-15S Eagle Королівських військово-повітряних сил.
Винищувачі четвертого покоління F-15S Eagle Королівських військово-повітряних сил.

У листопаді 2013 року різні джерела повідомили BBC Newsnight, що Саудівська Аравія могла отримати ядерну зброю з Пакистану за бажанням.

У новій доповіді також стверджується, що, за словами західних експертів, стверджується, що оборонний сектор Пакистану, включаючи його ракетні та оборонні лабораторії, отримав велику фінансову допомогу від Саудівської Аравії.  Гарі Саморе, радник Барака Обами, сказав:

«Я думаю, що саудівці вважають, що у них є певне розуміння з Пакистаном, що в крайньому випадку вони будуть претендувати на придбання ядерної зброї у Пакистану». 

Амос Ядлін, колишній керівник ізраїльської військової розвідки, сказав:

«Вони вже заплатили за бомбу, вони поїдуть до Пакистану і привезуть те, що їм потрібно».

За даними американського аналітичного центру, Центру стратегічних і міжнародних досліджень, звіт ВВС про можливий обмін ядерною зброєю між Пакистаном і Саудівською Аравією є частково невірним.

Немає жодних вказівок на достовірність джерел BBC, а стаття не розширює інформацію про те, що, по суті, є неперевіреною інформацією.

Крім того, якщо Пакистан перенесе ядерні боєголовки на землю Саудівської Аравії, малоймовірно, що будь-яка країна зіткнеться з будь-якими міжнародними наслідками, якби обидві країни дотримувались суворих інструкцій щодо обміну ядерною зброєю, таких як НАТО. 

Дослідницький матеріал, підготовлений Вибірковим комітетом з оборони Палати громад Великої Британії стверджує, що доки діють чинні домовленості НАТО про розподіл ядерної зброї, у держав НАТО буде мало вагомих підстав для скарг, якби така передача відбулася.

Нагадаємо, 25 травня міністри нападу московії та Білорусі підписали документи про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території.

16 червня кремлівський бункерний щур владімір путін заявив, що перші російські тактичні ядерні заряди вже перебувають на території Білорусі, а остаточно переміщення завершиться до кінця року.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Уже до кінця цього десятиліття Китай може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським. 

Про це інформує Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

Держави все більше почали інвестувати у ядерні арсенали, особливо на тлі погіршення геополітичної обстановки. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла. Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

«Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Вкрай важливо, щоб уряди світу знайшли способи співпраці для зниження геополітичної напруженості та скорочення гонки озброєнь», – підкреслив директор SIPRI Ден Сміт

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9 576 з них знаходилися на складах для потенційного використання, що на 86 одиниць більше, ніж у січні 2022 року.

Близько 3 844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2 тис. (майже всі належать США або росії) знаходяться у стані підвищеної боєздатності.
Близько 3 844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2 тис. (майже всі належать США або росії) знаходяться у стані підвищеної боєздатності.

Читайте також:
Війна
Вони, ймовірно, є складовою «вузла опору», створення якого у Гродненській області анонсували рік тому.
вчора, 17:07
Світ
Повідомляється, що ці безпілотники можуть використовуватися в рамках операції НАТО Operation Cabrit
31.12.2024, 17:52
Світ
Цей супутник є частиною програми країни з забезпечення більш ефективного моніторингу Північної Кореї.
21.12.2024, 17:03
Світ
За даними дослідницької організації Bulletin of the American Scientists, Пакистан має запаси приблизно ядерних 170 боєголовок.
20.12.2024, 11:21
Війна
Пекін за рік збільшив арсенал ядерних боєголовок на 20%.
19.12.2024, 10:52
Світ
Міністерство оборони США переглядає підходи до ядерного стримування
22.11.2024, 11:36