Президент підписав указ про Україну без українців

ПОЛІТИКА
24 січня, 08:20
Президент підписав указ про Україну без українців
Фото: Facebook

Володимир Зеленський не має елементарних знань із права та історії. Тому кожна його законодавча ініціатива — це відверта профанація.

У президентському законопроєкті про громадянство є як добрі, так і сумнівні новації. Проте є одна пропозиція викликає відверте обурення.

Пам'ятаєте, нещодавно ми всі тішилися, що тепер в Україні, як у кожній поважній державі, для вступу у громадянство іноземець має складати іспити на володіння державною мовою, знання історії й Конституції. І це справді дуже важливо.

Адже громадянство — це спільнота людей, які усвідомлюють себе українцями, для яких Україна є Батьківщиною.

Громадянин повинен мати хоча б базові уявлення про історію і  правовий лад власної держави. А володіння українською мовою взагалі відповідно до закону є обов'язком кожного громадянина.

Так от президент пропонує, щоб усі, хто відповідно до нового закону отримуватиме громадянство України у спрощеному порядку, не складали для цього іспити на володіння українською мовою, знання Конституції й історії України. Підкреслимо: йдеться не про окремі винятки (військових або цінних для України вчених, спортсменів чи діячів культури), які й зараз можуть складати ці іспити впродовж 2 років після отримання громадянства.

Йдеться про величезну кількість нових громадян України. Бо в спрощеному порядку (просто подавши заяву і декларацію, на підставі яких видаватиметься указ президента) набуватимуть громадянство України будь-які громадяни усіх держав ЄС, США, Канади, Великої Британії, Швейцарії, Норвеґії та Японії.

При цьому вони зможуть за бажанням одночасно зберігати та громадянство цих держав. І от президент України раптом вирішив, що усім цим людям щоб стати громадянами України не потрібні хоча б елементарні знання з української мови, історії й Конституції.

Вони можуть скласти ці іспити впродовж трьох років. Якщо не складуть, президент теоретично може їх колись позбавити громадянства; але це неточно.

Такі речі соромно читати, не те що голосувати за них. Незалежно від того, як ми вирішимо питання подвійного громадянства і які запровадимо спрощення для іноземців, що хочуть стати громадянами України.

Такі от спрощення, запропоновані командою Зеленського, у жодному разі не мають скасовувати знання української мови, історії та Конституції як обов'язкову передумову отримання нашого громадянства. Але чи замислювалися над цим на Банковій?

Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Опінії
І водночас Укренерго, Енергоатом, ДТЕК, ERU, ОГТСУ та Укртрансгаз та інші патріоти готуються до «важливої» конференції в Будапешті.
12 квітня, 15:41
Війна
Уряд США заважає знищенню нафтопереробної промисловості РФ, бо зростуть ціни на «чорне золото». А ще — зміцняться позиції Дональда Трампа.
22 березня, 19:23
Полтава
Представник олігархічного проєкту «Довіра» Андрій Сімонов підшукує собі нових покровителів. Очевидно, патронат Олега Кулініча став тягарем.
17 березня, 08:48
Політика
Обранець від фракції «Слуга народу» Руслан Горбенко вважає, що всі українці з інвалідністю придатні до війська. Натомість депутати — ні.
12 березня, 12:37
Політика
Там, де особа почувається абсолютно безкарною, — відкривається безмежне поле для зловживань. Доведено «слугами народу» і соросятами.
08 березня, 13:36
Опінії
45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.
06 лютого, 13:32