Президент Румунії схвалив навчання українських пілотів F-16 на базі країни

ВІЙНА
18 березня, 16:53
Президент Румунії схвалив навчання українських пілотів F-16 на базі країни

Також він підтвердив навчання українських пілотів на F-16 у Фетешті. Очікується, що підготовка пілотів F-16 завершиться наприкінці року.

Президент Румунії Клаус Йоганніс дав згоду на перевезення територією Румунії певних типів зброї для України.

Про це повідомляє Digi24.

Зазначається, що президент Румунії поінформував парламент листом про те, що він схвалив транзит військової допомоги Україні від Фінляндії.

Крім того, Йоганніс дав згоду на навчання близько 50 українських військових.

Дане питання мають розглянути на зустрічі лідерів обох палат румунського парламенту в понеділок. Голосування в залі має відбутися на наступному спільному пленарному засіданні.

Зазначається, що влада не повідомила, коли саме почнуться навчання українських військових. Втім, як стверджують джерела видання, вони мають прибути на авіабазу Фетешті цього літа.

Очікується, що підготовка пілотів F-16 завершиться наприкінці року.

Поки що Данія, Нідерланди, Норвегія і Бельгія зобов'язалися відправити в Україну близько 45 літаків, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій. Данія відправить перші шість літаків наприкінці весни, а ще 13 мають прибути до кінця року і на початку 2025 року.

Інші країни ще не визначили дату поставки своїх F-16. Нідерланди, які пообіцяли поставити 24 літаки, притримуватимуть їх доти, доки Україна не буде готова їх прийняти, заявив речник міністерства оборони Нідерландів Юрріан Ессер.

Водночас близько 50 українських техніків проходять підготовку в Данії для підтримки і ремонту літаків, а також для роботи з комплектами озброєння, враховуючи, що для обслуговування кожного з літаків зазвичай потрібно від восьми до 14 осіб.

Офіційні особи заявили, що західні оборонні підрядники повинні будуть супроводжувати літаки в Україну і залишатися з ними, поки не буде достатньої кількості українських екіпажів для їх належного обслуговування - процес, який може тривати роками.

А необхідність ремонту застарілих і пошкоджених війною військових злітно-посадкових смуг в Україні може ще більше відтермінувати вступ F-16 у війну.

Нагадаємо, що у Румунії розпочалися роботи з розширення військового комплексу 57-ї авіабази ВПС Румунії «Міхаїл Когелнічану».

Найбільша в Європі військова база НАТО може з'явитися вже до 2040 року.

Читайте також:
Світ
Northrop Grumman називає B-21 Raider першим у світі літаком шостого покоління.
11.11.2023, 12:34
Світ
Один безпілотник XQ-58A Valkyrie обійдеться у $3 млн за одиницю.
02.09.2023, 06:43
Війна
Можливо існує доволі проста, але критично важлива причина того, чому у Повітряних силах дійсно дуже зацікавлені у Gripen
30.08.2023, 10:35
Війна
Україна може отримати винищувачі F-16 ближче до кінця поточного року.
21.07.2023, 15:05
Світ
Київ надіслав Гельсинкі офіційний запит на постачання винищувачів F/A-18 "Hornet" для посилення Повітряних сил Збройних Сил України.
23.03.2023, 16:58