Президія уряду Ічкерії визнала Голодомор геноцидом українського народу

СВІТ
27.11.2022, 15:01
Президія уряду Ічкерії визнала Голодомор геноцидом українського народу

Відповідну постанову підписала Алла Дудаєва, голова Президії уряду ЧРІ

Президія уряду Чеченської республіки Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на сайт Президію уряду Чеченської Республіки Ічкерія.

"Сьогодні, коли росія знову чинить агресію щодо України, дуже важливо називати історичні події своїми іменами. Протягом усієї історії, прикриваючись заявами про дружбу та "братні народи", Москва намагалася знищити українців.

Одним із прикладів цього є штучно організований голод 1932—1933 років, який забрав до 7 мільйонів життів українських селян. Він став результатом політики насильницької колективізації, яку проводив уряд Радянського Союзу, який вважав українське селянство опорою для національного руху і тому вживав заходів щодо його знищення.

У селян забирали не лише зерно, а й усі продукти харчування і навіть те, що можна було обміняти на продукти, прирікаючи їх на голодну смерть. В Україні Голодомор сприймається як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. Чеченський народ із глибоким розумінням та співчуттям ставиться до боротьби українців за незалежність.

У наших народів однакові цілі та спільний ворог. Наш народ вдячний українському народу, Президенту України та Верховній Раді України за визнання 18 жовтня 2022 року Україною Чеченської Республіки Ічкерія – тимчасово окупованої росією територією та засудження геноциду чеченського народу", - йдеться в постанові.

Відповідну постанову підписала Алла Дудаєва, голова Президії уряду ЧРІ.


Станом на 2022 рік, Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу визнали парламенти 22 країн світу. У квітні цього року палата депутатів парламенти Чехії та Бразилії визнали Голодомор актом геноциду. Напередодні 90-х роковин пам'яті жертв Голодомору, ще три країни прийняли відповідні документи.

Читайте також:
Світ
За даними японського зовнішньополітичного відомства, заходи набирають чинності з 6 лютого.
13:31
Світ
Багато загиблих та поранених
10:50
Світ
Російське місто Єлабуга стане новою ціллю українських військовиків для удару у відповідь, подібно до того, яким раніше був Енґельс.
вчора, 21:04
Світ
Представники найчисленнішого тюркськомовного етносу кипчацької групи Республіки Дагестан закликали одноплемінників до єднання.
вчора, 17:09
Світ
Як себе поводити, якщо ворог застосує ядерну зброю
вчора, 12:35
Світ
Китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, технології в рф
вчора, 12:19