Приклад Бразилії: висадити ліс на місці сміттєзвалища

30.07.2023, 19:56
Приклад Бразилії: висадити ліс на місці сміттєзвалища
Фото: Voice of America

Найбільшому у Латинській Америці полігону, який тривалий час був непридатним для розвитку флори та фауни, екологи дали нове життя.

Приголомшливі кадри з околиць багатомільйонного Ріу-ді-Жанейру оприлюднило впливове видання "The Voice of America", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Місцева влада закрила велетенське за розмірами сміттєзвалище кілька років тому, а тепер там розгорнули діяльність природоохоронців задля відновлення біорізноманіття.

Екологи-ентузіасти домоглися дозволу на відновлення земельної ділянки, на якій знаходилося забруднене відходами болото, куди після рекультивації вже злітаються червонокнижні птахи, плодяться краби, равлики та риба.

«Якби ми не сказали пресі, що раніше це місце було полігоном, люди б подумали, – що це ферма. Єдине, чого не вистачає, – це великої рогатої худоби. Але для нас це екологічний виклик, з якого ми повинні винести урок: природа чудова, її варто берегти, а не засмічувати. Якщо ми не забруднюємо природу, вона сама себе зцілює», – прокоментував ситуацію представник міського агентства зі збору сміття у Ріу-ді-Жанейру пан Еліаш Ґувейя.

Колишнє сміттєзвалище розташоване безпосередньо біля затоки Ґуанабара площею 383 км²; від моменту відкриття полігону у 1968 році та до закриття у 1996-му у цьому районі було скинуто близько 80 мільйонів тонн сміття, яке забруднювало затоку та навколишні річки.

Нині руками природоохоронців на місці сміттєзвалища постав величний молодий мангровий ліс, а невдовзі буде розгорнуто відповідний шлях для екотуристів з інших міст Бразилії та країн світу, котрі зголосяться переймати цей корисний досвід рекультивації земель.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що тим часом покидьки Зеленського-Єрмака активно знищують українські ліси, адже нові правила рубок можуть перетворити нашу країну на пустку.

Читайте також:
Політика
Таке рішення суперечить вимогам «Державної стратегії управління лісами України до 2035 року»
15 червня, 11:11
Полтава
Наслідуючи приклад представників «Останнього Бастіону», селяни допомагають відновити біорізноманіття Полтавського краю. Добрі справи діють.
03 червня, 06:09
Полтава
Оперативники зняли 2 кілометри виявлених у воді браконьєрських сіток. На жаль, порушників нерестової заборони не затримано на місці події.
27 травня, 14:56
Життя
Це сімейство комах із підвиду напівжорсткокрилих. Через великі розміри люди їх доволі часто плутають із шершнями та ґедзями.
09 травня, 21:47
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
01 травня, 13:45
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14