Приклад Бразилії: висадити ліс на місці сміттєзвалища

30 липня, 19:56
Приклад Бразилії: висадити ліс на місці сміттєзвалища
Фото: Voice of America

Найбільшому у Латинській Америці полігону, який тривалий час був непридатним для розвитку флори та фауни, екологи дали нове життя.

Приголомшливі кадри з околиць багатомільйонного Ріу-ді-Жанейру оприлюднило впливове видання "The Voice of America", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Місцева влада закрила велетенське за розмірами сміттєзвалище кілька років тому, а тепер там розгорнули діяльність природоохоронців задля відновлення біорізноманіття.

Екологи-ентузіасти домоглися дозволу на відновлення земельної ділянки, на якій знаходилося забруднене відходами болото, куди після рекультивації вже злітаються червонокнижні птахи, плодяться краби, равлики та риба.

«Якби ми не сказали пресі, що раніше це місце було полігоном, люди б подумали, – що це ферма. Єдине, чого не вистачає, – це великої рогатої худоби. Але для нас це екологічний виклик, з якого ми повинні винести урок: природа чудова, її варто берегти, а не засмічувати. Якщо ми не забруднюємо природу, вона сама себе зцілює», – прокоментував ситуацію представник міського агентства зі збору сміття у Ріу-ді-Жанейру пан Еліаш Ґувейя.

Колишнє сміттєзвалище розташоване безпосередньо біля затоки Ґуанабара площею 383 км²; від моменту відкриття полігону у 1968 році та до закриття у 1996-му у цьому районі було скинуто близько 80 мільйонів тонн сміття, яке забруднювало затоку та навколишні річки.

Нині руками природоохоронців на місці сміттєзвалища постав величний молодий мангровий ліс, а невдовзі буде розгорнуто відповідний шлях для екотуристів з інших міст Бразилії та країн світу, котрі зголосяться переймати цей корисний досвід рекультивації земель.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що тим часом покидьки Зеленського-Єрмака активно знищують українські ліси, адже нові правила рубок можуть перетворити нашу країну на пустку.

Читайте також:
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12 листопада, 15:03
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09 листопада, 10:12
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27