Приклад для України: голова Генштабу албанської армії став президентом країни

СВІТ
06.06.2022, 08:07
Приклад для України: голова Генштабу албанської армії став президентом країни
Фото: Twitter

Парламент Республіки Албанія обрав нового голову держави, кандидатуру якого офіційно висунула провладна Соціалістична партія.

9-м за рахунком президентом став керівник Генерального штабу країни генерал-майор Байрам Беґай, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на телеканал "Ora News".

Зазначається, що у голосуванні, яке відбулося на пленарному засіданні ввечері 4 червня, взяли участь 83 депутати зі 140; 78 присутніх підтримали кандидатуру соціалістів і тільки 4 висловилися проти.

Водночас 57 опозиційних депутатів, відсутніх у парламенті, свідомо бойкотували вибори, не погоджуючись із процесом визначення кандидатів у президенти, щó ніяк не вплинуло на законність волевиявлення.

Станом на тепер відомо, що 55-річний високопоставлений офіцер і командувач албанських збройних сил посяде президентське крісло 24 липня, змінивши попередника – 53-річного політика і дипломата Іліру Мету.

За свою понад чвертьстолітню військову кар'єру Байрам Беґай взяв участь у численних семінарах, маневрах і пройшов курси з безпеки та оборони у багатьох західних країнах, зокрема за стандартами Північноатлантичного альянсу, членством в якому Албанія завдячує також рішучими діями начальника Генштабу.

Крім того, новий президент балканської республіки знаний як прихильник добросусідських відносин з Грецією, Косово і Чорногорією, він планує поглибити відносини з регіональним лідером Туреччиною та глобальним – США; позиція щодо України та російської агресії поки невідома.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", ефективної держави без змінності влади не існує, доведено прозорою процедурою всенародного волевиявлення у демократичних країнах.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
Володимир Зеленський на прохання президента Сербії Александра Вучіча зустрівся в Афінах. Це сигнал Москві, що Україна готова торгуватися.
22 серпня, 18:35
Світ
Єнс Столтенберг заявив, що альянс продовжить забезпечувати спільну безпеку у регіоні.
20 липня, 08:35
Світ
Сусідня Албанія також купила комплекс з трьох Bayraktar. Також безпілотниками турецького виробництва зацікавилася Сербія.
17 липня, 07:10
Війна
Поранення отримали військові KFOR
30 травня, 06:55
Світ
Сербські військові підрозділи залишатимуться на позиціях до подальшого розпорядження.
28 травня, 07:05
Економіка
€20 – це завжди €20, ані центом менше, про що дуже добре знають чиновники з Белграду, котрі вирішили здихатися рублевої голки Москви.
13 березня, 21:53