Приклад для України: голова Генштабу албанської армії став президентом країни

СВІТ
06 червня, 08:07
Приклад для України: голова Генштабу албанської армії став президентом країни
Фото: Twitter

Парламент Республіки Албанія обрав нового голову держави, кандидатуру якого офіційно висунула провладна Соціалістична партія.

9-м за рахунком президентом став керівник Генерального штабу країни генерал-майор Байрам Беґай, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на телеканал "Ora News".

Зазначається, що у голосуванні, яке відбулося на пленарному засіданні ввечері 4 червня, взяли участь 83 депутати зі 140; 78 присутніх підтримали кандидатуру соціалістів і тільки 4 висловилися проти.

Водночас 57 опозиційних депутатів, відсутніх у парламенті, свідомо бойкотували вибори, не погоджуючись із процесом визначення кандидатів у президенти, щó ніяк не вплинуло на законність волевиявлення.

Станом на тепер відомо, що 55-річний високопоставлений офіцер і командувач албанських збройних сил посяде президентське крісло 24 липня, змінивши попередника – 53-річного політика і дипломата Іліру Мету.

За свою понад чвертьстолітню військову кар'єру Байрам Беґай взяв участь у численних семінарах, маневрах і пройшов курси з безпеки та оборони у багатьох західних країнах, зокрема за стандартами Північноатлантичного альянсу, членством в якому Албанія завдячує також рішучими діями начальника Генштабу.

Крім того, новий президент балканської республіки знаний як прихильник добросусідських відносин з Грецією, Косово і Чорногорією, він планує поглибити відносини з регіональним лідером Туреччиною та глобальним – США; позиція щодо України та російської агресії поки невідома.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", ефективної держави без змінності влади не існує, доведено прозорою процедурою всенародного волевиявлення у демократичних країнах.

Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Миротворці НАТО в Косово готові втрутитися, якщо стабільність між Сербією та Косово опиниться під загрозою
18 серпня, 10:50
Світ
Йдеться про миротворців у складі сил KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові під проводом НАТО)
03 серпня, 16:28
Світ
Лідер боснійських сербів сподівається на поміч Владіміра Путіна і Дональда Трампа у демонтажі так званої "порохової діжки" Європи.
29 червня, 09:05
Світ
Наступним осередком напруги після російської агресії в України, ймовірно, буде конфлікт між Грецією та Туреччини в Егейському морі.
13 червня, 17:00
Світ
Інженерні війська Грецької республіки розпочали фортифікацію сухопутної ділянки державного кордону з сусідньою Туреччиною.
11 червня, 07:00
Світ
Україні слід нарешті визнати незалежність Косова, адже тамтешні влада з суспільством – цілком і повністю на нашому боці.
17 травня, 19:23