Про кадровий голод у військах

Опінії
20 липня, 15:54
Про кадровий голод у військах

В армії - якщо порахувати з ГШ і МО - на кожні 10 тисяч справжніх військових (які воюють) - приблизно 1 тисяча військових бюрократів

Волонтер АТО, активіст ініціативи “Армія SOS”

Окремий батальйон зі своєю адміністрацією і своїм забезпеченням має приблизно стільки ж небойових одиниць, скільки їх в окремій бригаді.

Окрема бригада має приблизно стільки ж адміністративних працівників, скільки й дивізія.

Разом дивізія приблизно дорівнює окремому батальйону — іноді в півтора раза більше, іноді в два — за кількістю штабних одиниць, а за бойовим складом — у 20-30 разів більше людей.

Ось і рахуйте...

При цьому на абсолютну більшість забезпечувальних позицій - фінансових, кадрових, складських, ремонтних — можна і потрібно набирати цивільних.

Навіщо військовий начфін? Навіщо військовий директор із персоналу? А психолог?

У підсумку в нас в армії - якщо порахувати з ГШ і МО — на кожні 10 тисяч справжніх військових (які воюють) — приблизно 1 тисяча людей у погонах, які мають до захисту країни дуже віддалене відношення.

Вони — військові бюрократи, яких можна замінити цивільним персоналом, і бажано жіночим (це до питання про ставлення жінок до військової служби).

Але йдемо далі. У нас є 4 категорії офіцерів у військах: офіцер-командир, офіцер-бюрократ, офіцер-інженер, і офіцер-окрема цінна бойова одиниця (льотчик, розвідник, спецпризначенець).

З останніми все зрозуміло — є льотчики-лейтенанти, а є і полковники, і, як і розвідники, вони необов'язково командири. Така людина цінна сама по собі.

З інженерами-офіцерами — теж начебто все зрозуміло. Таких багато в авіації та ППО, де офіцера дають за інженерні навички, а не за командування військами.

Офіцерів-бюрократів і офіцерів-командирів часто плутають, обираючи слухняних і старанних, які вміють оформляти документи, замість талановитих і харизматичних. Це трагедія.

До того ж у нас часто офіцера (запасу) дають після військової кафедри вишу — це взагалі абсурд родом із двадцятих-тридцятих років минулого століття, коли людина, яка вміє читати і писати, одразу ставала офіцером.

І таких «офіцерів» у нас багато, яких призивають військкомати і ставлять командирами над обстріляними (і необстріляними) бійцями. Це просто біда!

А в нас — безпілотників — це біда в квадраті, бо ми б брали таких вчених «офіцерів» до себе за їхню інженерну підготовку, але в нас - за штатами піхотних підрозділів - немає офіцерів-інженерів (як в авіації, де технік літака - офіцер), в нас усі офіцери — командири (взводів, рот, і тепер навіть батальйонів), офіцерських посад мало, і на них, природно, намагаються ставити справжніх командирів.

Виходить так, що ми б раді брати офіцерів запасу програмістів, електронників, тільки для них посад немає, а солдатами їх брати заборонено. Тому що оце фіцер! (запасу) І йдуть ці «офіцери» у новостворені бригади (14 бригад) командувати такими ж необстріляними, або в обстріляні бригади, давати накази обстріляним бійцям.

Кому це треба? - Риторичне запитання. Мар'яна надто зайнята, щоб займатися такою нісенітницею.

А рішення просте — безпілотні роти, батальйони, полки формувати за штатами авіаційних підрозділів. Тому що незрозуміло, чим гірший інженер безпілотних систем за інженера пілотованого літака. Безпілотні системи куди складніші. Але ними займаються інженери-рядові, інженери-сержанти, а не інженери-офіцери.

Прості, здається, вирішення кадрового питання у військах. Але не для всіх.

Читайте також:
Війна
Саме тому він дає коментарі британським ЗМІ. Які не задають зайвих питань.
27 липня, 16:24
Опінії
Чому у нас люблять створювати «окремі» бригади, «штурмові» бригади, і всякі інші частини «спеціального призначення»?
16 липня, 18:43
Опінії
ВЛК, яка продала Луценку довідку про непридатність до військової служби, треба не карати, а, навпаки, нагородити.
06 липня, 19:10
Війна
Заступник комбата Роман Кулик: Мій підрозділ зараз в епіцентрі найбільшого піз*** за весь час Великої війни.
04 липня, 18:10
Війна
Військових Іноземного легіону з 3-го французького піхотного полку розмістили в Слов'янську
06 травня, 09:30
Історія
Найбільш дивна війна, що її вела Русь-Україна, — похід сина Ярослава I Мудрого на Константинополь. Сталася ця подія у далекому 1043 році.
15 квітня, 20:28