Про розслідування НАЗК та НАБУ, політику і конфлікт інтересів

УКРАЇНА
20.11.2017, 10:39
Про розслідування НАЗК та НАБУ, політику і конфлікт інтересів

Наприкінці минулого тижня справа про розслідування звинувачень Ганни Соломатіної передана СБУ, що викликало ображену реакцію політиків, які запросили її на прес-конференцію.

Тим часом виступ Ганни Соломатіної став ще одним ударом у конфлікті, який на той час уже розгорнувся між головами НАЗК та НАБУ.

Почалося з того, що протокол про ймовірний конфлікт інтересів одного з детективів, який НАЗК надіслала директору НАБУ, викликав несподівану реакцію у Артема Ситника – у відповідь він порушив провадження про нібито незадеклароване авто Наталії Корчак.

Це було несподіванко, адже протокол можна було просто прийняти і погодитись замінити слідчого, або не погодитись і довести, що конфлікт інтересів надуманий.

У відповідь НАЗК наполягло на врученні протоколу Артему Ситнику, після чого політики, які захищають НАБУ, вивели на прес-конференцію Соломатіну.

За заявою діючого народного депутата ГПУ вимушено відкрила справу на голову НАБУ – у відповідь за заявою політичного втікача і заступника генпрокурора часів Януковича НАБУ, нібито вимушено, також відкрило справу проти Юрія Луценка.

Отже ми бачимо розширення конфлікту, коли у протистояння між НАБУ-НАЗК наразі втягнуто ще й генерального прокурора.

За таких умов рішення передати розслідування звинувачень Соломатіної сторонній силі, яка залишається поза рамками міжвідомчого протистояння – демонструє прагнення генпрокурора до об'єктивності.

Заражені політикою та залучені у конфлікт органи розумно відділити від тих, хто буде розбиратися по суті справи.

На мою думку, усім учасникам варто було б зробити крок назад. Водночас політикам треба розібратися в причинах слабкої ефективності як НАЗК, так, на жаль, і НАБУ, яке за результативністю явно програє прокуратурі.

За офіційними даними на сайтах ГПУ та НАБУ вимальовується характерна картина. З початку 2017 року у боротьбі з корупцією та хабарництвом:

Відкрито кримінальних проваджень НАБУ – 461; Прокуратура – 8384;

Завершено досудове слідство і передано до суду НАБУ – 97; Прокуратура – 2713;

Отримано судових вироків НАБУ – 0; Прокуратура – 427;

Повернуто до бюджету в результаті спецконфіскації НАБУ – 26 000; Прокуратура – понад 52 000 000 000 грн

Віктор Уколов

Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

вибір редакції