Про відповідальний мисливський бізнес і «продажних екоактивістів»
Останнім часом у деяких ЗМІ почали з'являтися неправомірні чутки щодо ймовірних обмежень на Полтавщині під час сезону полювання на дичину.
Тому «Останній Бастіон» вважає за потребу надати можливість ТОВ «ФЕНІКС-2017» висловити свою чітку позицію з приводу тверджень окремих «екоактивістів» щодо вірогідності заборони мисливства на території області.
ТОВ «ФЕНІКС-2017», будучи користувачем мисливських угідь на території Полтавської області, виражає своє крайнє занепокоєння ситуацією з приводу можливості заборони полювання і непорядності окремих чиновників та активістів, що намагаються спекулювати на цій темі.
Так, 20 липня 2020 року інтернет-видання «Полтавщина» опублікувало статтю під назвою «НЕ МОЖНА ВІДКРИВАТИ ПОЛЮВАННЯ НА ПОЛТАВЩИНІ В УМОВАХ «БЕЗПРЄДЄЛУ» В МИСЛИВСЬКИХ УГІДДЯХ — ЕКОАКТИВІСТ».
У вказаному матеріалі одіозний «екоактивіст» викладає без жодного фактажу твердження щодо «безконтрольності бізнесу» у сфері ведення мисливського господарства, та фактично закладає меседж користі заборони здійснення мисливства на території нашої області.
ТОВ «ФЕНІКС-2017» висловлює своє обурення безпідставним та голослівним звинуваченням відповідальних бізнесменів та працівників галузі. Вважаємо неприпустимою поведінку уповноваженої особи, члена робочої групи, голови громадської організації, адже саме так і представляється «екоактивіст», яка заключається у навішуванні ярликів, відвертій брехні, перекручуванні та домислах, представлених як фактах.
Ми переконані, людина має бути чесною. Якщо людина наділена хоча б мінімальним обсягом влади, чесність – її прямий обов'язок.
Чого, на жаль, не спостерігається зі змісту вказаної статті.
Всупереч голослівним твердженням «активіста», наша організація може навести статистику – чітку та правдиву.
У 2019 році Товариство вже мало на балансі, вирощуванні та відгодівлі:
1. Муфлон – 66 голів;
2. Олень європейський – 72 голови, за перше півріччя 2020 року популяцію збільшено до 100 голів;
3. Олень плямистий – 50 голів, за перше півріччя 2020 року популяцію збільшено до 120 голів;
4. Козуля – 20 голів.
Також переселено та відновлено популяцію байбака та козулі . Було переселено 20 байбаків та 20 козуль. Загальні витрати на ведення мисливського господарства в області становлять 32 262 739 грн.
Вже 16 травня 2020 року, в період спаду економіки через вплив коронавірусної інфекції, ТОВ «Фенікс-2017» закуплено у Республіці Литва, привезено та випущено в мисливські угіддя 90 вагітних самок і 10 самців оленя благородного, про що було зроблено відповідний відеосюжет.
При цьому, за офіційними даними Держстату, у 2019 році на території України зареєстровано 17 224 голів оленя благородного. Полтавщина налічувала лише 651 голову. За перше півріччя 2020 року Товариство збільшило загальну популяцію цих тварин на території Полтавської області на 1/6 від усієї кількості.
Тобто, як можемо побачити, «безконтрольного запуску оленів» немає, цей процес максимально контролюється, приймаються усі необхідні міри.
Нагадаємо для осіб, які можуть бути необізнані - полювання в межах процесу ведення мисливського господарства займає лише невелику його частину. Більша частина роботи спрямована саме на ВІДНОВЛЕННЯ та ОХОРОНУ тваринного світу.
Окремо зазначимо, що справжніми «муками єгипетськими» є захист довкілля від постійних спроб браконьєрства. Зауважимо, що за час існування Товариства не зафіксовано ЖОДНОГО випадку браконьєрства з боку співробітників Товариства, порушень правил полювання, умов ведення мисливського господарства тощо.
Більше того, для присічення випадків незаконного винищення тварин створено ефективну єгерську службу, яка ПОСТІЙНО здійснює охорону тварин та охороняє угіддя від браконьєрства.
Цікавим є погляд «екоактивіста» на співіснування користувачів мисливських угідь та Товариства. Адже, якщо поглянути на реальність, то ситуація діаметрально протилежна із викладеним у статті.
Товариством внесено вклад у розвиток трудової та економічної системи Диканського та Новосанжарського районів області, тільки станом на листопад 2019 року створено 20 робочих місць, загальний фонд заробітної плати – 723452,88 грн., сплачено податків (ПДФО, військовий збір, пенсійний податок) на суму 288 241,66 грн.
Весь робочий персонал забезпечений всіма необхідними засобами для виконання службових обов’язків: авто-мототранспорт, тепловізори, засоби радіозв’язку, формений одяг.
За час своєї діяльності ТОВ «ФЕНІКС-2017» налагодило співпрацю із рядом організацій задля сумісного розвитку як мисливства, так і тваринного світу на території Малоперещепинської ОТГ. Так, зокрема, налагоджено співпрацю із такими організаціями природоохоронного напрямку: «Ворожейське», «Краяни», «Чисті плеса», «Амур», які знаходяться на території Малоперещепинської ОТГ та налічують близько двохсот осіб.
Жодна з цих організацій, після ознайомлення з діяльністю Товариства, не мала претензій та зауважень.
Під час надання послуг на полювання, для місцевого населення встановлені пільгові ціни на послуги – найнижчі в Україні. Для окремих категорій громадян діють спеціальні знижки.
Товариство розробило план розвитку мисливського господарства на території Полтавщини, який мало намір запроваджувати та неухильно реалізовувати.
ТОВ «ФЕНІКС-2017» є відповідальним бізнесом і відповідальний бізнес, всупереч спробам окремих посадових осіб, досі залишився на території Полтавської області. Наша організація приносить користь як природі, так і місцевим жителям, але завжди будуть незадоволені, особливо незадоволеними можуть бути ті, хто не отримує вигоди від «ласого шматочка». Але ми та десятки інших чесних бізнесменів знають, що йдуть вірним шляхом, створюючи робочі місця, налагоджуючи діалог із людьми та приносячи їм користь, рушаючи економіку країни вперед.
Окремо наголошуємо на такій важливій в умовах сьогодення темі, як необхідність дотримання журналістських стандартів та присічення спроб маніпуляцій.
Перше – закликаємо усіх журналістів під час публікацій матеріалів дотримуватись балансу думок, перевіряти інформацію, бути безпристрасними та об`єктивними у своїй професійній діяльності.
Друге – маніпуляції інформацією, використання свого становища, викладення відверто неправдивих відомостей є неприпустимими і кожен має усвідомлювати рівень власної відповідальності та рівень відповідальності перед суспільством. Досягнення приватних інтересів має відійти на другий план, коли ти позиціонуєш себе як людина, яка відстоює інтереси суспільства. В іншому випадку – це лицемірство, за яке доведеться понести справедливе, законне покарання.
Звертаємось до представників влади Полтавської області. Заборона полювання – це лише гучне гасло, у яке можуть повірити тільки ті, хто не розуміє, що таке ведення мисливського господарства. Хто не розуміє, що це щоденна важка праця, ночі, проведені у лісах, руки з мозолями, що це, в першу чергу, захист природи, тварин, стеження за популяцією, відслідковування та унеможливлення протизаконних дій браконьєрів.
Спроби додати собі відсотків у рейтингу за допомогою неприхованого популізму можуть обернутись порожніми полями у бюлетенях, адже мисливське господарство, це в першу чергу, для людей, а вже потім, для бізнесменів. Закликаємо замислитись над риторичним питанням - чи проголосує за вас пенсіонер, який хотів посидіти в тиші біля річки, чи проголосує за вас офісний працівник, який півроку чекав можливості вибратись на природу, чи проголосують усі ті, кого ви можете позбавити відпочинку, хобі, роботи.