Про військову прокуратуру

Опінії
08.09.2023, 14:36
Про військову прокуратуру

З першого дня існування УНП і до 2 січня 2020 року в незалежній Україні існувала військова прокуратура

Еталонний журналіст, публіцист,блогер. Військовий ЗСУ

З першого дня існування Української Народної Республіки і до 2 січня 2020 року  в незалежній Україні існувала військова прокуратура (з невеликою перервою під час правління Януковича).

По різному можна оцінювати її керманичів, але безсумнівним є той факт, що військова прокуратура була одним з тих наріжних каменів, на якому трималось військо – саме вона здійснювала нагляд за правильним застосуванням законів у Збройних Силах та інших військових формуваннях, організовувала розслідування злочинів проти встановленого порядку несення служби, припиняла правопорушення на всіх щаблях армійської вертикалі.

За два роки до початку широкомасштабної війни (пардон, Україна ні з ким не воює, тому правильно говорити «до початку широкомасштабних бойових дій») угруповання Андрія Богдана (Рябошапка, Касько, Чумак та шайка професійних громадських активістів) ліквідували військову прокуратуру, не забувши при цьому покласти собі в кишеню кругленьку суму – достатньо лишень пригадати останнього головного військового прокурора Чумака, який обіймав цю посаду 16 днів по підроблених документах, щоби в наступному відсудити собі колосальну пенсію на підставі того, що він 16 днів рахувався на військовій службі під час особливого періоду.

Наслідки ліквідації військової прокуратури були катастрофічними, а Збройні Сили України вступили у війну (пардон, у широкомасштабні бойові дії) в стані правового безладу, який триває донині.

Про все це я обов’язково розповім найближчим часом, а зараз запрошую любих друзів і шановних читачів не пошкодувати часу й переглянути фільм, зроблений небайдужими людьми, про Головного військового прокурора Української Народної Республіки генерал-хорунжого Олександра Чеховича.

Ясна річ, що рябошапок, чумаків та інших шабуніних подібні історичні постаті, як і військова юстиція взагалі, ніколи не цікавили.

Але ж нам з вами ще доведеться не тільки перемогти ворога, але й відновлювати ту руїну, яку по себе залишили нікчеми, що системно руйнували та руйнують донині українську армію. І першим кроком тут має стати усвідомлення того історичного спадку, який шахраї від політики оголосили непотрібним.

Читайте також:
Опінії
Перший зимовий похід не лише підняв дух військових УНР, але й надихнув на активнішу боротьбу широкі верстви населення України.
06 грудня, 09:45
Війна
Наприкінці серпня 2014 року Кремль перестав приховувати свою участь у війні на проти України. РФ напряму вдерлася у Донеччину та Луганщину.
29 серпня, 13:46
Війна
Цивільним слід знати, що крім поповнення особового складу армія має постійно бути у тонусі. Морально-психологічний стан запорука Перемоги.
20 серпня, 07:18
Політика
Друга світова війна була запущена не Мюнхенською змовою і навіть не пактом Молотова-Ріббентропа. Її породила експансивна природа росії.
14 лютого, 13:47
Опінії
Як це зазвичай буває в історії, долі колишніх учасників розділилися. Але давайте про все за порядком...
29 січня, 20:35
Опінії
28 квітня – день створення Української дивізії "Галичина". Нині минає 80 річниця з часу появи цього підрозділу.
28.04.2023, 16:52