«Проблема Макухівського звалища вирішується будівництвом сміттєпереробного заводу» – фахівець із екології Сікалов

ПОЛТАВА
09.07.2016, 11:24

Екологічну проблему Макухівського сміттєзвалища можна вирішити за гроші, які Україна отримує від продажу своєї квоти невикористаного обсягу парникових викидів за Кіотським протоколом. Про це зазначив фахівець із енергетики та екології Геннадій Сікалов на виїзному засіданні полтавської комісії з питань функціонування Макухівського сміттєзвалища.

Сікалов заявив, що проблема звалища вирішується через створення сміттєпереробного комбінату. Фахівець також уточнив, де посадовцям слід шукати фінансової підтримки у реалізації проекту.

– Міністерство охорони навколишнього середовища, держава й уряд щорічно отримують мільярди доларів від продажу своєї квоти парникових газів згідно з Кіотським протоколом. Ці гроші мають бути спрямовані тільки на вирішення екологічних проблем, – зазначив експерт.

Фахівця обурило, що міська й обласна влада не вчиняють жодних дій щодо закриття звалища. Замість пропонованої чиновниками рекультивації смітника, Сікалов наполягає на будівництві сміттєпереробного заводу.

– Кіотські гроші можна витратити, зокрема, на проблему Макухівського сміттєзвалища. Полтавська обласна, районна рада та облдержадміністрація повинна розробити проект будівництва переробного заводу, подати цей проект у Міністерство екології на затвердження, отримати кошти на будівництво й вирішити наявну проблему, – Сікалов.

В ТЕМУ: СПЕЦРЕПОРТАЖ. МАКУХІВКА: Полтавська зона відчуження

Мешканці Макухівки виступають за будівництво переробного комбінату. На їхню думку, завод доцільніше будувати не в самій Макухівці.

– Ми розташовані на річці Коломак, що впадає у Ворсклу. У свою чергу Ворскла живить Дніпро. Ці води йдуть у Чорне море. Уявіть собі масштаб екологічного лиха від розташування смітника та його викидів, – активіст Віталій Ільченко.

Місцева громада поставила ультиматум полтавським посадовцям. Макухівці заявили про піший похід у Київ під Адміністрацію Президента та до Міністра екології Семерака, якщо протягом місяця чиновники не почнуть закривати сміттєзвалище чи реалізовувати проект будівництва сміттєпереробного заводу. 

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
вчора, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56