Продовольча безпека людства під загрозою, – зустріч у Всесвітньому зерносховищі

ПОЛТАВА
14.03.2018, 09:50
Продовольча безпека людства під загрозою, – зустріч у Всесвітньому зерносховищі

Продовольча безпека людства перебуває під більшою загрозою, ніж вважалося раніше. Лютневі кліматичні контрасти не залишилися поза увагою тих, хто зібрався у Всесвітньому зерносховищі.

Учені, активісти та представники уряду нещодавно відвідали норвезький Лонг’їр, щоб відзначити 10-ту річницю унікальної споруди, у якій зберігається насіння найважливіших культур світу на випадок локальних або навіть глобальних катастроф.

Виклик, який стоїть перед ними, полягає у тому, що клімат змінюється набагато швидше, ніж вони очікували. Торік споруда була підтоплена внаслідок танення вічної мерзлоти. Зараз Норвегія планує витратити близько 20 млн доларів на вдосконалення об’єкта. Проте питання не лише у будівлі.

«Біорізноманіття є основою для розвитку нових рослин, проте через зміну клімату ми відчуваємо нагальну потребу у швидкому формуванні нових сортів», – заявила Аслауг Марі Хага, виконавчий директор Crop Trust, організації, створеної для підтримки генних банків. «Клімат змінюється швидше, ніж рослини можуть пристосуватися до нього».

Насіння у Всесвітньому зерносховищі зберігається у температурі -18C на глибині більш ніж 100 метрів за шістьма сталевими дверима. В ідеальному світі сховищем ніколи б не довелося користуватися. Його метою є підстрахувати банки генів рослин, що створені по всьому світу.

Проте багато з цих об’єктів є вразливими. Одне зняття із зерносховища вже було зроблене групою, яка керувала банком насіння в Алеппо, Сирія.

Всесвітнє зерносховище перебуває під наглядом NordGen, Скандинавського генного банку. Загалом 74 інституцій всього світу мають у ньому депозити. Доступ мають лише ті, хто надає насіння. Винятком становить Китай, який створює власні генні банки та банки насіння.

Учасники говорять, що справжня боротьба за збереження біорізноманіття відбувається на місцевому рівні. Crop Trust прагне створити фонд на суму $850 млн для фінансування своїх зусиль – достатньо амбітні плани, враховуючи, що на даний час фонд становить $285 млн. Найбільшими донорами є США, Німеччина та Норвегія, проте зараз йде пошук приватних спонсорів.

«Ми повинні бути готовими до усього», – сказав Джордж Дейл, міністр сільського господарства Норвегії.

Учасники зустрічі кажуть, що, незважаючи на кліматичний скептицизм адміністрації Трампа, жодних ознак того, що США відмовляться від своїх зобов’язань, не було. Деякі жартували, що, можливо, нова адміністрація так і не помітила цього.

Як повідомляє Енн Тутвілер, керівник Bioversity International, глобальної дослідницької групи, яку підтримують більше 50 урядів, компанії все більше усвідомлюють проблеми втрати біорізноманіття.

Патрік Мулвані, радник з питань біорізноманіття та продовольчого суверенітету сказав: «Ви можете мати безліч насіння, закритого у сховищі, проте з часом воно зазнає змін й не може адаптуватися до клімату та нового соціального тиску».

На церемонії з нагоди 10-ої річниці Всесвітнього зерносховища генні банки з усього світу надали на зберігання ще насіння. Зерносховище уже отримало мільйон насінин, проте потребує ще 2 млн.

Деякі країни пожертвували насіння не лише через загрозу продовольчої кризи. Ірландці розмістили у сховище насіння ячменю, щоб забезпечити безперервність виробництва ірландського віскі.

Bloomberg

Читайте також:
Поліція Полтавщини сьогодні веде посилене патрулювання. Правоохоронці підходять до людей у парках і попереджають про карантинні обмеження.
13:15
Надійшли результати аналізів медиків пульмонологічного відділення Першої лікарні Кременчука. Всі негативні.
12:40
До інфекційної лікарні Полтави привезли 42-річного миргородця з коронавірусною хворобою.
10:25
Ще вчора вранці, 3 квітня, в Полтавській області було 4 підтверджених лабораторією випадків коронавірусу. На вечір ця кількість подвоїлась.
вчора, 08:35
Палає ліс біля села Жирки у Кобеляцькому районі. На гасінні пожежі працює 18 одиниць техніки та 52 рятувальника.
03 квітня, 19:25
З 6 квітня транспорт Полтави перевозитиме тільки медиків, військових, поліцію і продавців.
03 квітня, 18:55