Прокуратура Болгарії звинуватила співробітників російського ГРУ в замаху на зброяра Гебрева

СВІТ
23 січня, 17:04
Омелян Гебрев
Омелян Гебрев

За даними журналістів-розслідувачів, під час отруєння бізнесмена в Болгарії перебував генерал-майор ГРУ Денис Сергєєв.

Прокуратура Болгарії звинуватила трьох громадян Росії в замаху на вбивство болгарського бізнесмена Омеляна Гебрева, його сина Христо і людини з ініціалами В. Т.

Про це йдеться в заяві відомства.

Підозрювані, імена яких не розкриваються, звинувачуються в тому, що в період з 28 квітня 2015 року по 4 травня 2015 року в Софії вчинили спробу отруїти фосфорорганічною речовиною болгарського зброяра і ще двох осіб.

Росіян оголосили в міжнародний розшук.

У 2015 році власник компанії з виробництва зброї Ємко Омелян Гебрев був госпіталізований після того, як втратив свідомість на зустрічі, яку він влаштовував у Софії. Водночас відчули себе зле син Гебрева й один з топ-менеджерів його компанії. Усіх трьох госпіталізували з симптомами важкого отруєння.

Після отруєння, на питання журналістів, чому він міг представляти інтерес для російського ГРУ, Гебрев відповів, що бачить лише два можливих мотиву: по-перше, його компанія поставляла зброю в Україну, а по-друге, Росія могла претендувати на збройовий завод, що знаходився під контролем його компанії.

ЗМІ повідомляють, що за даними учасників розслідування Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, під час отруєння бізнесмена Гебрева в Болгарії перебував генерал-майор Денис Сергєєв (псевдонім – Сергій Федотов). Він також фігурує в справі про отруєння в британському Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Читайте також:
Американські військові заблокували під’їзні дороги до траси М4.
вчора, 16:28
Під санкції потрапили КБП імені Шипунова в Тулі, «НВО машинобудування» і ВАТ «Кумертауське авіаційне виробниче підприємство».
13 лютого, 17:12
Палестинські воєнізовані організації піднімуться і будуть чинити опір.
05 лютого, 17:59
Глава МЗС Польщі заявив про намір Варшави й Таллінна спільно протистояти прагненню РФ по-своєму тлумачити історичні події XX століття.
03 лютого, 17:56
Таке рішення – це відповідь на готовність Росії застосувати ядерну зброю в обмежених регіональних конфліктах.
30 січня, 18:59
Науседа і Дуда відмовилися брати участь у форумі пам'яті жертв Голокосту з різних причин.
21 січня, 22:44