Прокурор Міжнародного кримінального суду вимагає видати ордер на арешт Нетаньяху

ВІЙНА
20 травня, 15:00
Воєнні злочинці Беньямін Нетаньягу із путіним
Воєнні злочинці Беньямін Нетаньягу із путіним

Як зазначив прокурор, Нетаньягу несе кримінальну відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) хоче видати ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта і трьох лідерів руху ХАМАС Ях'ї Сінвара, Мухаммада Дейфа та Ісмаїла Ханії.

Про це йдеться на сайті МКС.

Як зазначено в заяві прокурора, що Нетаньягу і Галант несуть кримінальну відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності, скоєні в секторі Газа принаймні з 8 жовтня 2023 року.

За словами прокурора, керівники Ізраїлю відповідальні за голод, умисне заподіяння сильних страждань, убивства, атаки проти мирного населення, винищення, переслідування та «інші нелюдські дії».

Зі свого боку, йдеться в заяві прокурора МКС, у слідства є підстави вважати, що троє лідерів ХАМАС несуть кримінальну відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності, скоєні на території Ізраїлю і в секторі Газа з 7 жовтня 2023 року.

Серед звинувачень, висунутих проти лідерів ХАМАС, – винищення, вбивства, захоплення заручників, сексуалізоване насильство, тортури, жорстоке поводження з полоненими.

Запит прокурора мають розглянути судді МКС.

Читайте також:
Політика
Санкції спрямовані проти осіб, пов'язаних з угрупованням Tzav 9.
15 червня, 15:00
Війна
Кремлівський бункерний дід має понести відповідальність за скоєні ним та його ордою злочини. Голодомор українців Маріуполя — один із них.
14 червня, 06:01
Світ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш додав армію Ізраїлю до глобального списку правопорушників, які вчиняють злочини проти дітей.
08 червня, 13:10
Війна
У День захисту дітей російські окупанти вчинили черговий акт тероризму проти українців.
01 червня, 10:56
Війна
Загарбані ворогом міста і села Херсонщини перебувають під цілковитим контролем Кремля. Найменш захищені верстви — підлітки.
31 травня, 19:23
Мистецтво
Ворог свідомо цілив у символ не лише прифронтового міста, а й усього Запорізького краю. На жаль, скульптура не підлягає відновленню.
26 травня, 10:26