Міжнародний кримінальний суд готовий видати ордер на арешт Нетаньягу
МКС, імовірно, готовий видати ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю та інших високопосадовців.
Про це пише The Times.
За даними газети, також ордери, окрім Нетаньяху, можуть виписати на міністра оборони Йоава Галанта та начальника генерального штабу ЦАХАЛ, а також співробітників ізраїльських служб безпеки.
Це може статися вже наступного тижня, пише видання.
Нетаньягу у свою чергу заявив, що будь-які рішення МКС щодо Гази не вплинуть на дії Ізраїлю, але «створять небезпечний прецедент». Ізраїль не є учасником МКС.
Раніше ізраїльська новинна агенція Channel 12 повідомила, що державне утворення Ізраїль дедалі більше занепокоєне можливістю того, що МКС видасть ордери на арешт Нетаньяху та інших високопосадовців за порушення міжнародного права та воєнні злочини в секторі Гази. У повідомленні йдеться, що канцелярія прем'єр-міністра провела «екстрене обговорення» щодо цього питання.
«Останній Бастіон» нагадує читачам, що між США та Ізраїлем загострюється політична криза. Представники Демократичної партії (партії влади) тиснуть на режим у Тель-Авіві.
Знаковою є публічна заява колишньої голови Палати представників Конгресу США пані Ненсі Пелосі, озвучене у прямому етері на телеканалі NBC News. Однопартійка президента Джозефа Байдена звернулася до чинного прем'єр-міністра Ізраїля із закликом невідкладно піти у відставку.
22 квітня 2024 року офіційні особи Державного департаменту США підтвердили, що готуються запровадити санкції проти батальйону Армії оборони Ізраїлю «Нецах Єгуда», який звинувачують у серйозних порушеннях прав людини через поводження з палестинцями.
Новина про можливі санкції проти батальйону «Нецах Єгуда» з’явилася після заяви держсекретаря США Ентоні Блінкена в п’ятницю про те, що він прийняв «рішення» щодо заяви про порушення Ізраїлем закону Ліхі, який забороняє надання військової допомоги поліції чи підрозділам армії, які грубо порушують права людини.
Рада Європейського Союзу 19 квітня 2024 року затвердила санкції проти чотирьох фізичних та двох юридичних ізраїльських осіб, які причетні до порушення прав палестинського населення на Західному березі річки Йордан.
Після нападу ХАМАС на Ізраїль на палестинських територіях Західного берегу річки Йордан активізувались екстремістські ізраїльські поселенці, які залякують і переслідують місцеве палестинське населення.
У зв’язку з цим країни Заходу, зокрема, США та Британія, запроваджували санкції проти ізраїльських поселенців, Франція забороняла їм в’їзд.
Джозеф Байден ще у листопаді 2023 року доручив підготувати візові заборони та санкції проти екстремістськи налаштованих ізраїльських поселенців, які нападають на палестинців на Західному березі річки Йордан.
У березні 2024 року Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Турк заявив, що ізраїльські обмеження на ввезення продовольчої допомоги «можна прирівняти до воєнного злочину моріння голодом».
15 березня 2024 року Держдеп США оголосив санкції проти низки ізраїльських поселенців на окупованому Західному березі річки Йордан.
Під санкціями США опинилися ще троє ізраїльських поселенців та дві пов’язані з ними ферми на Західному березі річки Йордан, у продовження підписаного президентом США указу щодо заходів проти ізраїльських поселенців, які агресивно поводяться щодо місцевого палестинського населення і цим збільшують напругу у регіоні.
Наразі студенти все більшої кількості американських коледжів збираються у стихійних таборах з вимогою припинити підтримку Ізраїлю та компаній, які сприяють війні у Секторі Гази.
Нинішні акції продовжують багаторічну кампанію проти політики Ізраїлю, яку вели студенти в кампусах.