Протести могли допомогти владі, але вона цим не скористалася, – Павло Каразін

УКРАЇНА
18.10.2019, 10:31
Протести могли допомогти владі, але вона цим не скористалася, – Павло Каразін

Протести в центрі Києва могли б дозволити українській владі вирватися з дипломатичного капкана.

Про це йдеться у колонці журналіста Павла Каразіна для видання «Главком».

У своєму матеріалі Каразін прокоментував нещодавні масові протести проти реалізації «формули Штайнмаєра».

«Насправді, всі ці протести дають Банковій прекрасний шанс. Вони потенційно могли б посилити її позицію на переговорах. Дають можливість тиснути на західних лідерів. Пояснювати Еммануелю Макрону, що український президент перебуває в лещатах громадської думки, а тому не може йти на будь-які поступки в питаннях суверенітету», – написав журналіст.

«Офіційний Київ на прикладі цих протестів міг би пояснювати західним партнерам, чому далеко не будь-яка формула миру підходить Україні. Що спроба закінчити війну коштом українців загрожує новим Майданом. Що прагнення продавити Київ спричинить лише новий осередок дестабілізації, який виникне в самому Києві. І вимагати від Заходу іншої позиції на переговорах», – вважає Каразін.

Проте на Банковій, зазначає журналіст, обрали зовсім інший стиль поведінки:

«Замість цього (використання фактору протестів. – ОБ) ми почули зовсім інше. Замість цього ми дізналися від голови Офісу президента України Андрія Богдана про те, що протести проплачені. Що люди виходять на акції з корисливих мотивів. Далі ми прочитали інтерв'ю голови пропрезидентської фракції Давида Арахамія. В якому він сказав про те, що близько 5% мітингувальників отримують гроші або від росіян, або від Петра Порошенка. (…) Осторонь не залишився й сам Володимир Зеленський, який сказав про те, що українців намагаються використовувати політики, щоб «уникнути кримінальної відповідальності»».

Нагадаємо, що польський експерт з міжнародних відносин Єжи Тарґальський заявив, що масовість протестів в Україні здатна зупинити Володимира Зеленського від подальших поступок Росії.


вибір редакції