Провал багаторічної операції банди ГРУ росії

СВІТ
17.06.2022, 13:45
Провал багаторічної операції банди ГРУ росії

Нейтралізований російський шпигун

Розвідка Нідерландів заявила, що виявила російського агента, який намагався потрапити у Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі. Повідомлення про це публікує Reuters.

За інформацією розвідки, у квітні агент намагався під вигаданим ім'ям Віктор Мюллер Феррейра в'їхати до Нідерландів із паспортом Бразилії для проходження стажування в МКС, який зараз займається, серед іншого, розслідуваннями військових злочинів орди в Україні.

Повідомляється, що справжнє ім'я агента – Сергій Черкасов, і що детальна «легенда» для його входження до МКС створювалася протягом кількох років і включала «складні сімейні стосунки», спілкування в Бразилії, «улюблені» ресторани та клуби.

"Це була довгострокова, багаторічна операція ГРУ, яка зажадала багато часу, енергії та грошей", - сказав глава розвідслужби Ерік Акербум.

У заяві Служби загальної розвідки та безпеки Нідерландів (AIVD) сказано, що Черкасова-Феррейра після прильоту затримали в аеропорту, він був оголошений небажаним іноземцем і відправлений назад до Бразилії, де йому загрожує судовий розгляд.

Акербум заявив, що рівень підготовки операції "ясно показує, що росіяни намагаються отримати незаконний доступ до інформації з МКС".

Представник МКС Соня Робла сказала, що суд вдячний владі Нідерландів за виявлення загрози.

У меморандумі розвідки, який був оприлюднений як виняток як попередження для інших міжнародних інститутів про загрозу можливих аналогічних операцій проти них, зазначено, що за останні роки спецслужби Нідерландів вислали понад 20 російських агентів за звинуваченнями в шпигунстві.

Серед них у тому числі четверо було вислано у 2018 році за злом ресурсів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХВ), двох у 2020 році за промислове шпигунство в секторі високих технологій та 17 шпигунів, акредитованих як «дипломати», які були вислані з країни після початку вторгнення орди до України.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Співробітника зовнішньої розвідки Німеччини заарештували за підозрою у шпигунстві на користь рф
23.12.2022, 09:27
Світ
Шпигун довго проживав у Норвегії з бразильськими документами
29.10.2022, 15:16
Світ
Дружина Сноудена також має намір подавати заяву на отримання громадянства рф
27.09.2022, 10:05
Опінії
Національне антикорупційне бюро оголосило підозру нардепу Андрію Деркачу у незаконному збагаченні та державній зраді.
18.09.2022, 08:48
Опінії
24 червня 2022 року Служба безпеки України оголосила, що Андрій Деркач є державним зрадником і працює на спеціальні служби росії.
25.06.2022, 10:18
Світ
Провідна компанія Фінляндії у галузі комунікаційних й інформаційних технологій тісно співпрацювала з кремлівськими спецслужбами.
28.03.2022, 19:01