Провідну грузинську виноробну компанію внесли до переліку міжнародних спонсорів війни
Ввезення вин з Грузії до рф в першому кварталі 2023 року зросло на 49%, попри російське вторгнення в Україну.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну грузинську групу виноробних компаній Bolero до переліку міжнародних спонсорів війни.
До об’єднаної групи виноробних підприємств входять:
- Bolero & Company Ltd,
- GVMT GROUP LLC
- GRUZVINPROM LLC.
Єдиним бенефіціаром компаній є Карічашвілі Вахтанг, який має російське громадянство і до того ж є бізнес-партнером двоюрідного брата Бідзіни Іванішвілі.
Спільно підприємства групи переробляють більше половини винограду, вирощуваного в Грузії.
У фінансовому звіті Bolero & Company Ltd йдеться про те, що значна частина доходу компанії формується за рахунок реалізації продукції на російському ринку. Також, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не матиме суттєвого впливу на їх операційну діяльність найближчим часом.
Група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, які пов’язані з підсанкційними росіянами.
Наприклад, серед компаній в рф з якими співпрацює Bolero & Company Ltd є ТОВ «Логистика Альтернатива», яка контролюється ПАТ «Магнит».
Основним акціонером ПАТ «Магнит» (29,2% акцій) є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великобританії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. Крім того, він є зятем міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова.
Винокуров був тим, хто за декілька днів до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, разом з іншими 36 бізнесменами, зустрівся з президентом рф владіміром путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій.
Компанія GVMT Group LLC є постачальником для ТОВ «Бристоль Ритейл Логистикс». Засновником останньої виступає ТОВ «Меркурий Ритейл Холдинг», яке пов’язують з підсанкційними росіянами Ігорем Кесаєвим та Сергієм Кацієвим.
Хоч Грузія у 2008 році сама стала жертвою російської агресії, деякі грузинські компанії, забуваючи історію, продовжують активно співпрацювати з рф. Після повномасштабного вторгнення держави-терориста рф в Україну у 2022 році, група грузинських виноробних компаній Bolero значно збільшила свій експорт в рф та почала співпрацювати з підсанкційними росіянами.
Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.
«Останній Бастіон» закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.
Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.
Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти, чи криваві гроші.