Провідну грузинську виноробну компанію внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

ВІЙНА
09.11.2023, 16:02
Провідну грузинську виноробну компанію внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

Ввезення вин з Грузії до рф в першому кварталі 2023 року зросло на 49%, попри російське вторгнення в Україну.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну грузинську групу виноробних  компаній Bolero до переліку міжнародних спонсорів війни.

До об’єднаної групи  виноробних підприємств входять:

  • Bolero & Company Ltd,
  • GVMT GROUP LLC 
  • GRUZVINPROM LLC.

Єдиним бенефіціаром компаній є Карічашвілі Вахтанг, який має російське громадянство і до того ж є бізнес-партнером двоюрідного брата Бідзіни Іванішвілі. 

Разом ці компанії, у період з січня 2022 року по жовтень 2023 року, експортували своїх товарів до росії на понад 68 млн дол. США.

Спільно підприємства групи переробляють більше половини винограду, вирощуваного в Грузії.

У фінансовому звіті Bolero & Company Ltd  йдеться про те, що значна частина доходу компанії формується за рахунок реалізації продукції на російському ринку. Також, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не матиме суттєвого впливу на їх операційну діяльність найближчим часом.

Група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, які пов’язані з підсанкційними росіянами.

Наприклад, серед компаній в рф з якими співпрацює Bolero & Company Ltd є ТОВ «Логистика Альтернатива», яка контролюється ПАТ «Магнит».

Основним акціонером ПАТ «Магнит» (29,2% акцій) є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великобританії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. Крім того, він є зятем міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова.

Винокуров був тим, хто за декілька днів до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, разом з іншими 36 бізнесменами, зустрівся з президентом рф владіміром путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій.

Компанія GVMT Group LLC є постачальником для ТОВ «Бристоль Ритейл Логистикс». Засновником останньої виступає ТОВ  «Меркурий Ритейл Холдинг», яке пов’язують з підсанкційними росіянами Ігорем Кесаєвим та Сергієм Кацієвим.

Хоч Грузія у 2008 році сама стала жертвою російської агресії, деякі грузинські компанії, забуваючи історію, продовжують активно співпрацювати з рф. Після повномасштабного вторгнення держави-терориста рф в Україну у 2022 році, група грузинських виноробних компаній Bolero значно збільшила свій експорт в рф та почала співпрацювати з підсанкційними росіянами.

Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.

«Останній Бастіон» закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.

Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.

Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти, чи криваві гроші.

Автор : Микола Степаненко
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Власники, виручка та російський слід в діяльності
вчора, 10:31
Світ
Цинізм не знає меж. Поки уряд Південної Кореї вкладається у перемогу України, сеульський автовиробник допомагає росії не програти війну.
25 лютого, 09:33
Економіка
Безпринципним бізнесменам із Західної Європи не муляють смерті тисяч громадян України. Криваві гроші Кремля виявилися солодшими.
23 лютого, 06:10
Війна
У рамках слідства в Чехії було арештовано 38,8 млн доларів, які були переведені компанії з України.
21 лютого, 09:30
Політика
Найбільші нафтові компанії світу отримали $281 млрд прибутків після повномасштабного вторгнення московії в Україну
20 лютого, 11:55
Політика
За 2023 рік українці програли в онлайн-казино в чотири рази більше, ніж задонатили на ЗСУ. Це 400 – 450 млн грн щодня.
19 лютого, 15:45