Психологи пояснили, чому люди пам'ятають одні події та забувають інші
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
Дослідження, в якому аналізується, як зміст, місце та час події впливають на пам'ять, оприлюднили на шпальтах галузевого видання Cognitive, Affective & Behavioral Neuroscience. Команда науковців виявила — із більшою ймовірністю запам'ятовується саме те, що пов'язане з сильними емоціями, має особисту значущість, привертає увагу.
Мова про резонансні події чи деталі, у яких людина зосередилася; важливим виявилося і місце, де відбувається конкретна ситуація, яка потім перетвориться на спогад. Краще «відбивається» у пам'яті нова обставина, оскільки, на відміну від рутинної, привертає більше уваги.
«Людські спогади залежать як від миті, коли відбувається подія, так і загалом від сприйняття часу. Наприклад, важливо, як саме люди вибудовують послідовність подій та розпізнають переходи між ними. Крім того, якщо події діляться на окремі епізоди, запам'ятати їх може бути легше. Пам'ять — не універсальний феномен.
Те, що запам'яталося одній людині, може бути абсолютно неочевидним для іншої у зв'язку з її унікальним походженням та когнітивними пріоритетами. Розуміти, чому ми запам'ятовуємо одні події краще за інші, важливо як для медицини, так і для повсякденного життя», — наголосили науковці з Університету Райсу у США.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що перегляд порнороликів негативно впливає на здоров'я чоловіків. У постійних глядачів спостерігалися часті проблеми із підтриманням ерекції та досягнення еякуляції.