Путін грає на великі ставки. Можливий сценарій розвитку подій

ПОЛІТИКА
14 січня, 09:49
Путін грає на великі  ставки. Можливий сценарій розвитку подій

Масштабне вторгнення Росії може бути за кілька тижнів після кібератак

«Ми маємо припинити переговори з Росією зараз. Жодна країна не повинна чекати на дипломатичні преференції від Вашингтона, коли вона загрожує знищенням наших друзів», пише відомий журналіст американського видання «Нью-Йорк Таймс», лауреат Пулітцерівської премії Брет Стівенс.

Автор статті різко критикує Байдена за його слабку реакцію на зухвалу та агресивну поведінку Росії та вказує:

«Ми повинні почати екстрене перекидання військової техніки в Україну в масштабах, подібних до перекидання Річардом Ніксоном до Ізраїлю в 1973 році, включаючи стрілецьку зброю, корисну в партизанській війні. І ми повинні посилити сили США у прифронтових державах НАТО, особливо у Польщі та країнах Балтії».

«Усього цього може бути замало, щоб зупинити вторгнення Росії, яке стало б трагедією для українців. Але Путін грає в цій кризі на великі  ставки — ще один шматочок української території — це лише другорядний трофей».

«Що він дійсно хоче зробити, так це покінчити із західним альянсом, яким ми його знаємо з часів Атлантичної хартії. Щодо США, то два десятиліття двопартійної американської слабкості перед агресією Кремля наближають нас до геополітичного краху. Байден має бути рішучим щодо України, щоб врятувати НАТО», - робить висновок автор статті.

Тим часом розвідувальні служби США повідомляють, що в грудні Росія активізувала кібератаки в українську інфраструктуру, зокрема в держустанови та енергетичний сектор. У відповідь США та Британія направили фахівців, щоб допомогти зміцнити кіберзахист України.

Деякі фахівці попереджають, що вторгнення може бути за кілька тижнів після кібератак.

У нинішній кризі Росія, використовує кібератаки для посилення своєї військової стратегії або навіть як заміну деяких звичних стандартних військових операцій.

Кібероперації можуть стати засобом формування інформаційного середовища в Україні, створити невизначеність та посіяти недовіру до українського уряду. А кібератаки на українські об'єкти командування, управління та зв'язку можуть стати на заваді Україні відповісти на російське вторгнення, попереджають фахівці.

Було б добре якщо б відповідні владні структури в Україні прислухалися до думок фахівців й робили з них відповідні висновки.

Читайте також:
Мінські домовленості як мертвому припарка, і головний український дипломат мав би про це знати.
13:00
Член фракції соціал-демократів в Європейському парламенті португалець Педру Маркиш жорстко звернувся до Кремля.
06:51
Від початку доби з боку збройних формувань московії зафіксовано 7 порушення режиму припинення вогню
вчора, 19:45
За минулу добу з боку збройних формувань московії зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню
вчора, 12:18
Адміністрація 46-го американського президента намагається запобігти не війні як такій, а лише завадити повномасштабній окупації України.
22 січня, 11:36
Канадський фрегат HMCS Montreal направлений у похід для виконання завдань у Середземному та Чорному морях.
21 січня, 16:45