путін наслідує політику Сталіна, який влаштував Голодомор в Україні — Тімоті Снайдер

ВІЙНА
22.11.2023, 07:27
путін наслідує політику Сталіна, який влаштував Голодомор в Україні — Тімоті Снайдер

Диктатор хоче продемонструвати контроль над Україною, і тому оголошує лідерам країн Африки та Азії, що тепер він є господарем продовольства

владімір путін наслідує політику Сталіна, намагаючись знищити українську зернову інфраструктуру і спровокувати голод в різних куточках світу.

Про це сказав у відеозверненні професор Єльського університету Тімоті Снайдер під час спеціальної події Київського безпекового форуму.

Він зазначив, що руйнування дамби в Новій Каховці, мінування території України, навмисне знищення портів, кораблів, зерносховищ — робляться росією для того, щоб чинити тиск на українців.

«путін намагається продемонструвати свій контроль над Україною, і тому оголошує лідерам країн Африки та Азії, що тепер він є господарем продовольства. Що він тепер має владу над голодом. Що він буде вирішувати, кому жити, а кому помирати. Що, звичайно, є дуже прямим відлунням 1930-х років і політики Сталіна» —наголосив Тімоті Снайдер.

На його думку, політика путіна ґрунтується на впевненості у радянському минулому.

«Він упевнений, що України не було, немає і бути не може, а тому все, що робиться проти українців, має бути виправдане.  Так само як Сталін і сталіністи були впевнені, що є одне певне майбутнє, єдиний певний комунізм, певний радянський союз, і тому все, що робилося в Україні, так чи інакше було виправдано» — сказав історик.

Тімоті Снайдер також зазначив, що влаштований Сталіним Голодомор, який призвів до смертей мільйонів українців, «які не повинні були померти», стояв у витоків створення масштабної системи брехні, яку продовжує використовувати нинішня росія.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Справжня мета Тель-Авіва – великомасштабна регіональна війна.
27 лютого, 16:13
Війна
Позов пройшов стадію юрисдикції та переходить на стадію розгляду по суті.
02 лютого, 18:20
Війна
Суд вимагає від Ізраїлю вжити заходів, «щоб уникнути будь-яких дій, які були б рівнозначні геноциду»
26 січня, 17:05
Війна
Слухання по справі у суді почнуться наступного тижня.
06 січня, 08:36
Політика
Туреччина вітатиме академіків і вчених, які зазнають переслідувань за свої погляди на війну в Газі
27.12.2023, 17:55
Світ
Ізраїльська армія може перевершити у скоєні воєнних злочинів російську. Сіоністський режим прагне крові невинних, перш за все дітей і жінок.
26.12.2023, 13:03