путін не може вічно витрачати всі гроші на війну проти України, але він спробує

ВІЙНА
27.11.2023, 15:35
путін не може вічно витрачати всі гроші на війну проти України, але він спробує

Бюджет московії на 2024 рік передбачає збільшення військових витрат на 70%.

У березні кремлівський бункерний щур владімір путін проведе президентські вибори, щоб продемонструвати суспільну підтримку його вторгнення в Україну, яке він влаштував два роки тому.

Його досягнення за ці роки не можна недооцінювати. Сотні тисяч людей були вбиті, мільйони стали переселенцями.

Більшість з них — українці, які рятуються від російських ракет. Але до 1 мільйона освічених росіян, можливо, покинули свою країну, боячись репресій і мобілізації.

Про це пише видання The Economist, додаючи, що путін задушив громадянське суспільство, що зароджувалося в росії, ізолював країну від Заходу, зробив її більш залежною від Китаю і посилив НАТО.

Бюджет московії на 2024 рік передбачає збільшення військових витрат на 70%, до 6% ВВП і третини всіх витрат.

«путін вже давно позиціонує війну в Україні як частину боротьби Росії проти Заходу, тож навіть якщо бойові дії стануть менш інтенсивними, витрати не зменшаться» — зазначають журналісти.

Поки що гроші не були проблемою.

Аналітичний центр Re:Russia підрахував, що за перший рік війни московія отримала 590 мільярдів доларів експортних надходжень, в основному від нафти і газу.

Це на 160 мільярдів більше, ніж середньорічний показник за попереднє десятиліття.

На другий рік війни доходи все ще перевищували цей середній показник на 60 мільярдів доларів. Витрати на війну оцінюються у понад 100 мільярдів на рік.

Загострення між Ізраїлем та Палестиною, яке може змусити ціни на нафту підскочити, буде вигідним для путіна. Ці доходи дозволяють йому підтримувати видимість нормального життя вдома.

«Але чим довше триватиме війна, тим важче це буде робити. Для ведення тривалої війни росії потрібно більше солдатів, офіцерів і зброї. Це, в свою чергу, вимагатиме масової мобілізації і централізованого планування військового виробництва. Ні те, ні інше нелегко зробити в країні з поганою демографією і всепроникною корупцією» — йдеться в статті.

путін не матиме проблем з оголошенням себе переможцем виборів. Його проблеми можуть початися після того, як марність його війни викриє порожнечу його тріумфу. Це аж ніяк не даність.

«Але якщо надії путіна не виправдаються, Дональд Трамп не повернеться до Білого дому, а Україна продовжить отримувати підтримку, його проблеми лише посиляться. У минулому путін реагував на будь-яке падіння свого рейтингу, розпочинаючи війну. Але цей варіант вже йому не доступний» — зазначає видання.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Для отримання всіх потрібних технологій знадобиться багато років.
вчора, 07:39
Війна
путіну не можна дати перемогти в Україні.
19 лютого, 16:38
Опінії
Не знаю, чи планував це Навальний, але бодай своєю смертю він допоміг Україні.
17 лютого, 07:14
Війна
Протягом року московія виробила 4 млн артилерійських снарядів та кілька сотень танків.
16 лютого, 15:18
Війна
Тижневі показники переробки нафти на росії впали до найнижчого рівня за майже 2 місяці.
06 лютого, 15:10
Війна
Окупанти намагались збити український БПЛА з комплексу С-400, однак збиття не виявилось ефективним.
31 січня, 11:45