путін став четвертим очільником держави, ордер на арешт якого видав Міжнародний суд у Гаазі.

КРИМІНАЛ
18.03.2023, 10:05
путін став четвертим очільником держави, ордер на арешт якого видав Міжнародний суд у Гаазі.

Спеціальний військовий трибунал для путіна вже створюється.

Більшість його "колег" спіткала тяжка доля.

Кремлівський бункерний щур став першим серед європейських лідерів і лише четвертим вищим керівником, якого МКС звинуватив у злочинах, скоєних на президентській посаді.

Кого ще із президентів МКС звинувачував у злочинах і яка доля їх спіткала.

Президент Судану Омар аль-Башир. Він став першим чинним головою держави, ордер на арешт якого видав МКС (2008). Аль-Башира звинувачували у геноциді у зв'язку з конфліктом у Дарфурі. Але звинувачення не заважало йому залишатися при владі наступних 11 років. У 2019 році аль-Башира повалили в ході військового перевороту і заарештували, але Гаазі поки не видали.

Омар аль-Башир
Омар аль-Башир

Президент Лівії Муаммар Каддафі. Ордер на арешт лівійського лідера було видано у 2011 році. Йому висунуто звинувачення у скоєнні злочинів проти людяності під час операції з придушення масових акцій протесту. До суду Каддафі не дожив, його вбили повстанці.

Муаммар Каддафі
Муаммар Каддафі

Президент Кот-д’Івуару Лоран Гбагбо. У 2011 році він програв вибори, сховався у бункері, але після штурму був заарештований та доставлений до Гааги. Гбагбо звинувачувався у злочинах проти людяності, скоєних у спробі зберегти владу. 2019 року був виправданий.

Лоран Гбагбо
Лоран Гбагбо

Крім МКС у системі міжнародного кримінального правосуддя також є спеціальні військові трибунали.

У новітній історії їх було 8, зараз проходять два міжнародні трибунали: по Руанді та колишній Югославії. В останньому процесі обвинуваченим проходив колишній президент Югославії Слободан Мілошевич, він помер у в'язниці у Гаазі, не дочекавшись вироку.

Спеціальний військовий трибунал для Путіна вже створюється.

Читайте також:
Війна
Не одному Маріуполі окупанти підготували долю знелюдненого міста. У фокусі Кремля — курортні міста всього Півдня України.
16 квітня, 06:00
Світ
Терористи із лав ЦАХАЛ виконують злочинні накази свого командування. Етнічна зачистка густонаселеної смуги Ґази має бути засуджена світом.
04 квітня, 12:35
Війна
Серед підписантів — європейські країни, а також США, Велика Британія, Австралія та Японія.
03 квітня, 10:57
Війна
Вона закликала вбивати українських дітей
01 квітня, 15:06
Війна
Вони сприяли депортації до московії 15 українських дітей
30 березня, 08:44
Кримінал
На другий рік окупації ворог розпочав масове привласнення чужого майна у курортних містечках українського Приазов'я. Наслідує більшовиків.
24 березня, 19:02