«путін став міжнародним ізгоєм»

СВІТ
20.07.2023, 07:30
«путін став міжнародним ізгоєм»

Держдепартамент про те, що кремлівський бункерний щур не поїде на саміт БРІКС до Південної Африки

Московія значно втратила авторитет у світі, а її президент став «міжнародним ізгоєм», який не може залишити межі власної країни, сказав прессекретар Державного департаменту Метью Міллер.

Відповідаючи на прохання прокоментувати новину про те, що те кремлівський бункерний щур владімір путін не візьме участі у саміті країн БРІКС у Йоганнесбурзі, речник Держдепартаменту сказав, що це – наслідок війни московії проти України.

«Одним із багатьох способів, якими ця війна стала стратегічною невдачею для росії, є її значно гірше становище у світі. І немає кращого прикладу, кращої ілюстрації її значно зменшеного становища у світі, ніж президент росії. Президент путін зараз навряд чи може залишити власні кордони. Він міжнародний ізгой, який ледь покидає власні кордони, боячись арешту», – сказав речник Держдепартаменту на брифінгу у середу, 19 липня.

Раніше у середу офіс президента ПАР Сиріла Рамафоси повідомив, що президент Путін «за взаємною домовленістю» не поїде на самміт БРІКС.

росію на саміті БРІКС в Південній Африці представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров.

До складу БРІКС, у якому головує нині Південноафриканська республіка (ПАР), входять також Бразилія, росія, Індія та Китай. Лідери цих країн планують зустрітись на саміті в Йоганнесбурзі у серпні.

ПАР, на відміну від України і росії, є членом Міжнародного кримінального суду, і зобов'язаний відреагувати на ордер на арешт путіна, який МКС видав за звинуваченнями у скоєнні воєнного злочину примусового переміщення українських дітей.

Напередодні Рамафоса звернувся до МКС із запитом про дозвіл не арештовувати російського президента. Він наголошував, що такий арешт міг би означати війну з росією, якою погрожувала Москва.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан заявив, що Південна Африка повинна вчинити «правильно» і дотримуватися міжнародного права, якщо російський президент Володимир путін особисто відвідає саміт блоку БРІКС в Йоганнесбурзі наступного місяця.

Читайте також:
Політика
Санкції спрямовані проти осіб, пов'язаних з угрупованням Tzav 9.
вчора, 15:00
Війна
Кремлівський бункерний дід має понести відповідальність за скоєні ним та його ордою злочини. Голодомор українців Маріуполя — один із них.
14 червня, 06:01
Світ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш додав армію Ізраїлю до глобального списку правопорушників, які вчиняють злочини проти дітей.
08 червня, 13:10
Війна
У День захисту дітей російські окупанти вчинили черговий акт тероризму проти українців.
01 червня, 10:56
Війна
Загарбані ворогом міста і села Херсонщини перебувають під цілковитим контролем Кремля. Найменш захищені верстви — підлітки.
31 травня, 19:23
Мистецтво
Ворог свідомо цілив у символ не лише прифронтового міста, а й усього Запорізького краю. На жаль, скульптура не підлягає відновленню.
26 травня, 10:26