«путін став міжнародним ізгоєм»

СВІТ
20 липня, 07:30
«путін став міжнародним ізгоєм»

Держдепартамент про те, що кремлівський бункерний щур не поїде на саміт БРІКС до Південної Африки

Московія значно втратила авторитет у світі, а її президент став «міжнародним ізгоєм», який не може залишити межі власної країни, сказав прессекретар Державного департаменту Метью Міллер.

Відповідаючи на прохання прокоментувати новину про те, що те кремлівський бункерний щур владімір путін не візьме участі у саміті країн БРІКС у Йоганнесбурзі, речник Держдепартаменту сказав, що це – наслідок війни московії проти України.

«Одним із багатьох способів, якими ця війна стала стратегічною невдачею для росії, є її значно гірше становище у світі. І немає кращого прикладу, кращої ілюстрації її значно зменшеного становища у світі, ніж президент росії. Президент путін зараз навряд чи може залишити власні кордони. Він міжнародний ізгой, який ледь покидає власні кордони, боячись арешту», – сказав речник Держдепартаменту на брифінгу у середу, 19 липня.

Раніше у середу офіс президента ПАР Сиріла Рамафоси повідомив, що президент Путін «за взаємною домовленістю» не поїде на самміт БРІКС.

росію на саміті БРІКС в Південній Африці представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров.

До складу БРІКС, у якому головує нині Південноафриканська республіка (ПАР), входять також Бразилія, росія, Індія та Китай. Лідери цих країн планують зустрітись на саміті в Йоганнесбурзі у серпні.

ПАР, на відміну від України і росії, є членом Міжнародного кримінального суду, і зобов'язаний відреагувати на ордер на арешт путіна, який МКС видав за звинуваченнями у скоєнні воєнного злочину примусового переміщення українських дітей.

Напередодні Рамафоса звернувся до МКС із запитом про дозвіл не арештовувати російського президента. Він наголошував, що такий арешт міг би означати війну з росією, якою погрожувала Москва.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан заявив, що Південна Африка повинна вчинити «правильно» і дотримуватися міжнародного права, якщо російський президент Володимир путін особисто відвідає саміт блоку БРІКС в Йоганнесбурзі наступного місяця.

Читайте також:
Кримінал
Сіоністи нічим не відрізняються від рашистів. І у тих, і в інших панує дикунська ненависть до сусідів, які не хочуть ставати варварами.
06 грудня, 13:37
Політика
Військово-політична верхівка ресурсної федерації московії заслуговує бути засудженою довічно. Смерть для путіністів буде подарунком.
04 грудня, 09:27
Війна
У ніч проти 29 листопада загарбники знову здійснили підступний повітряний напад на цивільну інфраструктуру. Постраждало троє українців.
29 листопада, 12:16
Опінії
Злочинці з московії мають відповісти за кожен злочин.
18 листопада, 18:25
Війна
Париж закликає Єрусалим зупинити бомбардування Палестини.
11 листопада, 10:45
Кримінал
17-річний Богдан Єрмохін із 2022-го незаконно перебуває під опікою російської родини. Юний українець звернувся до Володимира Зеленського.
10 листопада, 12:06